thumb

Porážíme Karlovarsko!

16. 2. 2024

VK DUKLA LIBEREC – VK ČEZ KARLOVARSKO

Po papírově lehčích soupeřích začala pro Duklu až do konce základní části kvalitní herní prověrka. Dnes přivítala na své palubovce posílené Karlovarsko (Redi Bakiri a Angel Rodríguez Dosal), na konci února přijede Kladno a na poslední zápas zajíždí Dukla na Jihostroj do Českých Budějovic. S dnešním soupeřem domácí volejbalisté v Karlových Varech prohráli, a proto se očekávala velmi vyrovnaná bitva o každý bod z obou stran a zároveň o třetí místo v tabulce. V prvním setu zahrála Dukla naprosto bez chyb a zaslouženě ho s velkým náskokem získala. Ani střídání hostům nepomohlo, Dukla navázala na výborný výkon z prvního setu a i druhý lehce ovládla. I ve třetím setu měli více ze hry domácí volejbalisté, ale až v koncovce zachraňovali zisk sady a zvítězili bez ztráty jediného setu 3:0.

VK Dukla Liberec – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (25:17, 25:18, 25:23)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Vlastimil Kovář, lajnoví rozhodčí Jiří Čermák, Irena Beerová, delegát Kamil Renčín

Počet diváků: 442

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, German Johansen, Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídali: Lubomír Staněk, Pāvels Jemeļjanovs, Radek Suda

Hosté: Redi Bakiri, Thomas Carmody, Angel Rodríguez Dosal, Matěj Pastrňák, Levy Kock Éder, Wessel Keemink, libera Daniel Pfeffer, Jakub Ihnát. Střídali: Jan Kasan, Patrik Lamanec, Marino Marelič

Ohlasy po utkání:

Šimon Bryknar (nahrávač VK Dukla Liberec): „My jsme strašně rádi, že jsme to zvládli takto rychle. Možná jsme to ani takto rychle nečekali, ale musím říci, že jsme na ně vlítli od začátku skvělým servisem a skvělou obranou. Zvládli jsme to týmově výborně.  A jsme strašně rádi za ty tři body, které jsou důležité do tabulky, a nyní se budeme soustředit na pro nás důležité zápasy.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): Nečekal jsem, že Vary takto porazíme. Hlavně první dva sety jsme je přímo smázli. Ve třetím setu jsme za stavu 23:20 neměli zkazit podání a mohlo to být jednodušší. Dneska hráli kluci výborně, famózně jdeme na ztrátu. Po té nešťastné pohárové porážce na Odolce jde ten tým hrozně nahoru a ukazuje charakter. Zatím jsme ale nic nedokázali. Nyní nás čekají dva těžké zápasy. Říkám, hrajeme za sebou takové tři play off zápasy. Žijeme play off a jedeme zápas číslo dvě s Kladnem.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Gratulace Dukle, takto si to asi představovala, my určitě ne, no. Pro mě ty první dva sety bylo to nejhorší, co jsme letos předvedli. Nevím, zda nás svázala důležitost utkání, ale Dukla s námi neměla těžkou práci. Dobře podávala, my jsme nepodávali vůbec. Tolik chyb si nepamatuji, že bychom někdy udělali. Byly to hloupé žákovské chyby. Dnes byla Dukla o třídu vedle.“

Ondřej Hudeček (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Měli jsme nějaké očekávání, ale ty se vůbec nerealizovaly na hřišti. Liberec hrál přesně, co jsme si řekli, ale naše hra nekladla vůbec žádný odpor. Na podání jsme byli strašný. Pouze nějaký pozitivní okamžik občas v obraně, ale potom si to nedokážeme zpravit druhým balónem. Myslím si, že i příjem byl katastrofální. Čeká nás v sobotu Odolka, potom máme blok volna na to, abychom se připravili a naše hra měla stoupající tendenci, protože takto budeme mít velký problém.“

Popis utkání:

Utkání nám začíná velmi krásnými a dlouhými výměnami z obou stran. Až po chybě Karlovarska na útoku z doskoku se dostává domácí tým do vedení 4:2 (aut Angel Rodríguez Dosal). Po další parádě na útoku z hlavního kůlu (Nivaldo Nadhir Diáz Gómez) a špatném postavení Karlovarska tu máme první oddechový čas (9:5). Lukas Demar je stále na podání a Angel Rodríguez Dosal opět míří do autu (10:5). Nivaldo Nadhir Diáz Gómez blokem zastavuje Angela Rodrígueze Dosala, Lukas Demar se prosazuje z pipe a náskok Dukly narůstá (14:6 – eso Lukáš Trojanowicz, time hosté). V koncovce chycený míč v další plusový bod proměňuje nechytatelnou smečí ze zadní zóny German Johansen a Dukla je blízko zisku první sady (18:9). Další ukázkový blok nám předvádí Lukáš Trojanowicz a domácí již vedou o deset míčů (20:10). V závěru setu Karlovarsko kosmeticky upravuje velký náskok Dukly, přesto za stavu 24:16 se domácí radují z prvního setbolu. To Karlovarsko kazí své podání. Hosté hlavním kůlem odvrací první setbol (Matěj Pastrňák), druhý si již Dukla pohlídala a nádherně sehraným signálem středem rozhoduje o majiteli prvního setu (Šimon Bryknar - Daniel David Urueña Yufra).

Do druhého setu v dresu Karlovarska nastupuje Patrik Lamanec, který nahradil Angela Rodrígueze Dosala, který v úvodu utkání dost kazil na útoku. Přesto se do dvoubodového vedení opět dostává Dukla po výborném zákroku v poli (Nivaldo Nadhir Diáz Gómez) a tvrdé smeči (Lukas Demar) o trojblok Karlovarska (6:4). Dalekonosná smeč nové posily Karlovarska s dosahem 360 cm (Redi Bakiri) a smeč přes dvojblok hostů (Nivaldo Nadhir Diáz Gómez) a nový trenér Karlovarska Ondřej Hudeček žádá oddechový čas (10:6). Po time tu máme čisté eso Lukase Demara a Redi Bakiri střídá, přichází Marino Marelić (11:6). Hostům se vůbec nedaří na podání, které často končí ve velkém autu, naproti tomu, domácí si připisují další eso (14:8 - German Johansen). Co nyní na nahrávce předvádí Šimon Bryknar, radost pohledět, obrana Karlovarska vůbec nestíhá a domácí smečaři jsou na vysokých procentech. I mistr tesař se někdy utne, nahrávka Holanďana (Wessel Kemmink) smeřuje až za anténku a na tabuli již svítí krásných 17:10. Vše si ale Wessel Kemmink vynahrazuje na podání, kde zaznamenává přímý bod (17:12). Sedmibodové vedení Dukly je rychle zpět, German Johansen chytře po lajně sklepává vedle trojbloku do volného místa a Dukla již vede 19:12. Američan Thomas Carmody blokem snižuje na rozdíl pěti bodů (19:14), přesto domácí jsou velmi blízko vedení 2:0. Daniel David Urueña Yufra z velké výšky trestá špatný příjem Karlovarska, vzápětí Nivaldo Nadhir Diáz Gómez blokem zastavuje útok hostí a Dukla již vede 23:16. Přesto se Karlovarsko nevzdává. Blokem Wessel Kemmink snižuje, ale po zkaženém podání přichází první setbol druhé sady (24:17 – chyba na podání Patrik Lamanec). Druhý již proměňuje Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, který z hlavního kůlu našel skulinku mezi dvojblokem, a domácí již vedou 2:0 na sety.

Srážkou na lehkém míči dvou hráčů Karlovarska nám začíná třetí sada. Po chytré zalívce (Daniel David Urueña Yufra) Dukla odskakuje o dva míče (2:0) a hosté se stále nemohou dostat do své herní jistoty. Smeč do anténky domácího smečaře vyrovná třetí sadu (4:4). Tak jak hrála Dukla bez chyb v prvních dvou setech, tak nyní již potřetí kazí na útoku a poprvé pouští hosty do vedení (6:7). Daniel David Urueña Yufra blokem vrací nepatrné vedení domácím (9:8). A další paráda na bloku v provedení Daniela Davida Urueñi Yufra, který zastavuje zalívku Karlovarska. To co nyní předvádí Dukla, radost pohledět. Nepříjemné tvrdé podání (German Johansen) honí hosté po celé hale a body přibývají pouze na straně domácích (13:9 – zalívka Šimon Bryknar). Po time tu máme další tvrdé zakončení domácího nahrávače a vedení 14:9. I domácí trenér nechce nechat rozjet hosty a po snížení na 15:12 si žádá oddechový čas (smeč Patrik Lamanec). Bohužel pro domácí ani time nezastavuje hosty, ty získávají bod zadarmo, protože útok ze zadní zóny končí v autu (15:13). Daniel David Urueña Yufra tentokrát esem zvyšuje vedení Dukly (17:13) a do konce utkání zbývá pár bodů. Na pouhé dva body snižuje Marino Marelić a možná nás čeká první dramatická koncovka. Jan Kasan blokem snižuje na jediný bod a Dukla střídá, na post smečaře přichází Radek Suda. Dělové podání Germana Johansena nenechává v klidu Ondřeje Hudečka, který žádá time (22:19 – eso). První mečbol utkání získává Dukle velice chytrou zalívkou o blok Lukas Demar (24:21). Vytlučený hráč Jan Kasan se ještě dohaduje s rozhodčím, ale bod putuje Dukle. Zkažené podání znamená, že utkání nekončí. Trojblok Karlovarska (Thomas Carmody ) snižuje na jediný bod a Dukla rychle zastavuje hru oddechovým časem (24:23). Po time Marino Marelić smečuje z hlavního kůlu do těsného autu a Dukla vítězí 3:0.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková