thumb

3 body do tabulky!

11. 10. 2022

Výborný servis pomohl Dukle Liberec k hladké výhře nad Ústím nad Labem

V dohrávce 5. kola naší nejvyšší volejbalové soutěže UNIQA volejbalové extralize mužů 2022/23 dnes před televizními kamerami přivítala Dukla Liberec Ústí nad Labem. Dukla v letošním ročníku vždy bodovala a z mise z Moravy si přivezla plný počet bodů, když přehrála Beskydy a Ostravu shodně 3:1. Ústí se stále hledá a získalo pouhé dva body za dvě prohry 2:3. Proto byla Dukla jasným favoritem televizního utkání. Domácí volejbalisté zaslouženě zvítězili 3:0 a stíhají vedoucí Karlovarsko, které má o dva body více, a Kladno se stejným počtem bodů.

VK Dukla Liberec - SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Petr Dušek, čároví Irena Beerová, Jiří Čermák, delegát utkání Antonín Pejpal

Počet diváků: 218

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nikačević Kruno, Ticháček Lukáš, Lux Marcel, Krajčovič Šimon, Gavenda Filip, Demar Lukas, libera Maar Silver, Jan Pavlíček. Střídali: Lubomír Staněk, Bryknar Šimon

Hosté: Lank Matouš, Baláž Radek, Srb Jiří, Suda Radek, Bere Jackson, Sobirov Islomjon, libero Kořínek Jiří. Střídali: Beer Marek, Kopecký Jan, Tomáš, Fišer Martin, Vodvárka Jan

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Jsem strašně rád za 3:0 a hlavně, že to utkání bylo takto rychlé. Třetí set byl z naší strany výborný, zde jsme dobře podávali, a to si myslím bylo rozhodující. Odtlačili jsme Ústí od sítě a potom jsme i dobře blokovali. Jsem rád za hladké vítězství.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Důležité bylo vyhrát první set, potom jsme se už uklidnili. Ve druhým a třetím setu už jsme byli excelentní na servisu a na ztrátě, takže dobrý výkon z naší strany. Získali jsme tři body. Příští týden nás čekají tři zápasy, tak to dnes bylo pro nás pozitivní.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Dukla dnes jednoznačně vévodila na servisu a zaslouženě zvítězila 3:0.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Dva sety si myslím, že jsme hráli docela dobře. Měli jsme zde dobré momenty. Tím, jak jsme mladý tým, tak když dostaneme tři čtyři body v řadě, tak se nám přestane dařit. Potom se třeba zase chytneme, ale jak říkám, když pominu ten třetí set, kdy jsme už odešli i hlavama, tak v prvních dvou setech jsme ukázali i dobré volejbalové momenty.“

Popis utkání:

Začátek utkání má malinko zpoždění, začínáme o deset minut déle a hned v úvodu vidíme čisté eso hostů (0:2 – Matouš Lank). Po bloku Jiřího Srba Ústí vede 1:4. Při podání Marcela Luxe Dukla stav první sady srovnává (4:4 – eso prasátko a smeč Lukas Demar). Po smeči Filipa Gavendy je poprvé v dnešním utkání použito jestřábí oko, které odhalilo, že rozhodčí má pravdu a míč skončil v autu (6:7). Po nečisté hře nahrávače Ústí Dukla zvyšuje přímým bodem z podání a odskakuje o dva body (9:7 – Lukas Demar). Hosté za každou cenu se snaží tvrdě zakončovat a kazí, smeč Matouše Lanka končí v zámezí a trenér Lubomír Vašina zastavuje hru oddechovým časem (11:8). Po time Radek Suda velmi tvrdě zakončuje do pole Dukly a snižuje na rozdíl jediného bodu (12:11). Při podání Šimona Krajčoviče přichází druhý time hostí (15:12 – Lukas Demar boduje na útoku). Neuvěřitelně tvrdé podání Lukase Demara navyšuje vedení Dukly (19:14 – eso, blok Marcel Lux). Po úspěšném bloku Radka Baláže si žádá i Dukla oddechový čas (19:16). Po time jestřábí oko odhalilo nepatrný dotek bloku Dukly sítě a hosté se přibližují na dva body (19:17). No a po dalším parádním bloku Ústí je už Dukla jediný bod před hosty (20:19 – blok Radek Suda). Ústí hraje jako o život a dokáže zvednout i neuvěřitelně těžké míče (Jiří Kořínek). Až blok Filipa Gavendy vnáší do řad domácích menší uklidnění a zároveň první setbol utkání (24:21). Hned první setbol si Dukla pohlídala, Filip Gavenda svojí levačkou tvrdě ukončuje první sadu a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Při podání Jiřího Srba opět na začátku setu hosté získávají náskok dvou bodů (1:3 – útok Radek Suda). Za stavu 4:4 je vyrovnáno, když Marcel Lux sestřelil libero Ústí. Přetahovaná o každý bodík při krásných volejbalových výměnách se musí divákům v hale i u TV obrazovek líbit. Až za stavu 14:12 se domácím podařilo vytlouci blok a získat dvoubodové vedení (14:12). Po přešlapu útočícího hráče Ústí pod sítí si vybírá trenér Lubomír Vašina time (15:12). Po time Dukla zvyšuje čistým esem a je tu další práce pro jestřábí oko, které opět potvrzuje správné rozhodnutí rozhodčích (16:12 – Lukas Demar). Druhý oddechový čas Ústí na sebe nenechává dlouho čekat, přichází po esu Kruna Nikačeviće, který zvyšuje vedení Dukly (18:13). Koncovka setu patří Marcelovi Luxovi, který v řadě zaznamenává dva přímé body z podání a domácí jsou jediný bod od setbolu (23:16). Ale i Jirka Srb libereckou halu velice dobře zná a svým esem snižuje (23:18), potom ale jeho podání končí těsně v autu a je tu první setbol Dukly v druhé sadě. Blok Dukly ihned sadu ukončuje a domácí již vedou 2:0 (blok Kruno Nikačević).

Až vstup do třetí sady vychází lépe domácím. Blok Marcela Lux a přesně sehraný signál středem (Šimon Krajčovič) a Dukla vede 3:0. Po další parádě na podání Marcela Luxe si hosté žádají oddechový čas (5:1 – Šimon Krajčovič z první zakončil). Po dalším esu Marcela Luxe Lubomír Vašina podruhé zastavuje hru oddechovým časem (7:1). Filip Gavenda zakončuje další dlouhou výměnu a zvyšuje vedení domácích na 11:4. Trenér domácích Martin Demar využívá luxusního vedení a na blok posílá mladého Lubomíra Staňka, syna několikanásobného reprezentanta ČR. A ten se hned prosazuje velkým přesahem na bloku. Dva jeho úspěšné bloky v řadě a Dukla vede o deset bodů (17:7). Vysoké vedení si Dukla udržuje až do koncovky setu, kterou zvládá další mladík v dresu domácího celku, nahrávač Šimon Bryknar. První mečbol zápasu získává Dukla zadarmo, hosté se při odehrávání míče srazili (24:13). Islomjon Sobirov odvrací první mečbol, druhý Ústí odvrací blokem a až další mečbol proměňuje Lukas Demar z pipe a Dukla vítězí 3:0 na sety.

Autor: Zdeněk ŠOLC, CVF.CZ