thumb

Konec domácí neporazitelnosti žen

16. 1. 2022

Volejbalistky Králova Pole ukončily domácí neporazitelnost vedoucího Liberce

V sobotu se odehrály čtyři zápasy 20. kola UNIQA extraligy žen. Do třetice všeho dobrého…, to si mohou říct volejbalistky Králova Pole, které ve šlágru kola poprvé v letošní sezóně zdolaly lídra soutěže z Liberce a Dukle tak ukončily domácí neporazitelnost. Utkání mezi domácím Olympem a Prostějovem se protáhlo až do zkráceného setu, v něm už jasně dominoval prostějovský celek. V dalších dvou zápasech se prosadily favorizované týmy – Ostrava naplno bodovala ve Frýdku-Místku, stejně jako Olomouc ve Šternberku.

VK DUKLA LIBEREC – VK KRÁLOVO POLE

Potřetí se dnes v letošním ročníku UNIQA extraligy střetly ženy Liberce s VK Královo Pole Brno. V Brně ve třetím kole ztratily jeden bod za vítězství 3:2, doma ale naplno bodovaly, když zvítězily 3:1 na sety. Ve třetím setu povolily domácí svěřenkyně manželů Gálíkových hráčkám Brna pouhých sedm úspěšných míčů. Pro dnešní utkání byl vedoucí tým extraligy favoritem, ale Brno domácí hráčky zatlačilo velmi nepříjemným servisem, neuvěřitelně kvalitní hrou v poli a celkem snadno zvítězilo bez ztráty setu a dokázalo jako jediné v Liberci v letošní sezóně zvítězit.

VK Dukla Liberec – VK Královo Pole 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)

Rozhodčí: Alexander Nedbálek, Jan Poláček, delegát utkání Zdeněk Škoda

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lucie Blažková, Olga Skrypak, Petra Kojdová, Kateřina Kohoutová, Nikola Kvapilová, Lucie Nová, libero Veronika Dostálová. Střídaly: Lucie Šulcová, Anna Šotkovská, Karolína Bartošová, Anhelina Dubianska, Lucie Kolářová, Michaela Nečasová

Hosté: Tereza Hrušecká, Gretell Moreno, Magdaléna Bukovská, Ela Koulisiani, Jzanasia Sweet, Denisa Pavlíková, libera Daniela Digrinová, Lucie Šmardová. Střídaly: Hana Judlová, Simona Jelínková, Jana Vystrčilová, Kateřina Kuníková

Ohlasy po utkání:

Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): Dnes nezbývá nic jiného než pogratulovat KáPéčku k dnešnímu vítězství. Přehrálo nás ve všech třech setech. My jsme se vždy snažily jenom dotahovat nepříznivý vývoj. Musíme nyní zabrat do dalších zápasů a soustředit se na naší hru, abychom zase hrály náš důrazný volejbal.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Tak samozřejmě gratulace Brnu, protože dnes zahrálo výborný zápas. Hrálo bezchybně, de facto ve všech herních činnostech. My jsme si každý set vytvořili menší náskok, ale vlastní nepřesnou hrou jsme absolutně vyhořeli, hlavně na útoku a na bloku. Tyto dvě herní činnosti nám dnes nešly. Věděli jsme, že Brno má velmi těžký servis, příjem jsme zvládli docela úspěšně, ale jak říkám, na útoku byl dnes špatný výkon.“

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole): „Já mám dnes ohromnou radost, že se nám konečně podařilo porazit Liberec a dokonce v této hale. Odvedly jsme skvělý týmový výkon - no nevím co k tomu ještě říct no, mám prostě ohromnou radost.“

Richard Wiesner (trenér VK Královo Pole): „Samozřejmě jsme velice rádi, protože Liberec se neporáží každý den, navíc nám se to podařilo v sezóně poprvé. Všem děvčatům musím poděkovat za obrovské nasazení a hlavně bezchybný výkon - takřka bezchybný. Doufám, že v podobných výkonech budeme pokračovat dál. Samozřejmě Liberci přeji, aby se rychle z prohry oklepal a v Champions League předvedl výkon, který mu přinese úspěch.“

Popis utkání:

Již první bojovné a pestré výměny nám naznačují, že dnes pod Ještědem hraje vedoucí tým extraligy s druhým celkem. Po menším nedorozumění Dukly při signálu středem se podařilo Brnu odskočit o dva míče (3:5), ale vzápětí hosté míří do zámezí a je vyrovnáno (5:5 - Tereza Hrušecká). Po vytlučeném bloku Liberce se Brno opět dostává do vedení (6:8 – smeč Magdaléna Bukovská). Po dvou esech Terezy Hrušecké a zalívce Magdalény Bukovské do zadní zóny jedna je pro Brno veseleji (7:12 – time Dukla). Až dobře sehraný signál středem dovoluje Dukle snížení (11:14 – Kateřina Kohoutová). Další bod přidává Nikol Kvapilová blokem, a když je Brno v sítí, z náskoku Brna zbyl pouhý bod (14:15 – time Královo Pole). Po špatném příjmu Dukly hned z první útočí Tereza Hrušecká a hosté zvyšují své vedení (15:18). Kateřina Kohoutová signálem středem vrací Dukle naději na zisk setu (19:20), ale při dalším esu Brna naděje klesá (19:22 – eso Magdaléna Bukovská, time Dukla). Nikol Kvapilová z vedlejšího kůlu snižuje na rozdíl jediného bodu (22:23), přesto se Brno raduje z prvního setbolu (22:24 – útok Ela Koulisiani). Hned ten první proměňují hráčky Králova Pole blokem (blok Tereza Hrušecká) a ujímají se vedení 0:1 na sety.

Do druhého setu vstupuje lépe Dukla, blokem Petra Kojdová dovoluje domácím odskočit o dva body (2:0). Další parádní blok Lucie Nové a vedení je tříbodové (4:1). Nikola Kvapilová je na síti proti jednobloku k neudržení a máme tu oddechový čas Brna (7:3). Brno snižuje přímým bodem z podání (8:6 - Tereza Hrušecká), ale po chytré zalívce domácí nahrávačky je čtyřbodové vedení zpět (10:6). Při podání Gretell Moreno Brno přidává dva body a z náskoku zbyl jediný bod (10:9 – eso). Brno po neuvěřitelně dlouhé výměně tvrdě zakončuje (Jzanasia Sweet) a vyrovnává. Po útoku se z hlavního kůlu prosazuje Denisa Pavlíková a hosté jsou ve vedení (11:12 – time Dukla). Ani po time se obraz hry nemění. Domácím hráčkám se nedaří kvalitně zaútočit a máme tu druhý time Dukly (11:15). Co se to děje, domácí hráčky dostávají další přímý bod z podání, úplně se před míčem rozestoupily. Po bloku Ely Koulisiani již Brno vede 12:18 a s vedoucím celkem extraligy to nevypadá nejlépe. Snad úspěšný blok Anny Šotkovské přinese domácím více klidu (15:19). Nepřinesl. Další bodový blok Brna navyšuje vedení hostů a ztráta i druhého setu je na spadnutí (15:21). Již za stavu 17:24 Brňanky se radují z prvního setbolu druhé sady po zkaženém podání Dukly. První odvrací Nikola Kvapilová, ale druhý si již Královo Pole pohlídalo a je ve vedení 0:2 na sety (útok Ela Koulisiani).

I ve třetím setu Brno podává na hranici rizika a to mu vychází (4:6 – eso Jzanasia Sweet). Přesto se při podání Nikoly Kvapilové rychle Dukla dostává do vedení (7:6 – útok Anna Šotkovská). Bohužel pro domácí celek vedení nemá dlouhý život. Chyba na útoku Dukly a nechytatelná smeč Magdalény Bukovské posílá do vedení Královo Pole (7:10). Domácím hráčkám se nedaří kvalitně zaútočit, soupeř zvedne i neuvěřitelné míče (libero Daniela Digrínová) a zaslouženě ovládá dnešní duel. Po bloku Terezy Hrušecké tu máme další time Dukly (12:17) a domácí jsou velmi blízko první domácí porážky. Po time se na síti svojí chytrostí prosazuje Olga Skrypak a snižuje na rozdíl tří bodů (15:18). Po esu Olgy Skrypak se domácí pomalu přibližují a to se nelíbí trenéru Králova Pole, který zastavuje hru oddechovým časem (19:21). Ale to je ze strany domácích hráček vše. První mečbol utkání zajišťuje z odcházky Jzanasia Sweet a po signálu středem je konec utkání (Ela Koulisiani). Brno vítězí bez ztráty setu a začíná stíhat Duklu v tabulce UNIQA extraligy žen.

Autor: Zdeněk ŠOLC, cvf.cz