Úspěšná sobota!

8. 1. 2023

REPORT MUŽI:

VK DUKLA LIBEREC - VOLEJBAL BRNO

V dnešním utkání 19. kola se proti VK Dukle Liberec postavil tým Volejbal Brno, který se momentálně nachází na 7. místě. Dukla je díky horšímu skóre na místě druhém se stejným počtem bodů jako vedoucí ČEZ Karlovarsko. Dukla chtěla navázat na řadu vítězství, které jí doposud provázely. Brno naopak chtělo zabojovat a oplatit Dukle porážku z domácího prostředí, kde podlehlo v napínavém televizním zápase 0:3. I v dnešním utkání potvrdil Liberec roli favorita a připsal si tři body do tabulky.

VK Dukla Liberec - Volejbal Brno 3:1 (25:20, 25:20, 19:25, 25:22)

Rozhodčí: Emil Velinov, Matěj Dmejchal, čároví Jiří Čermák, Irena Beerová

Počet diváků: 529

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Jakub Veselý, Lukáš Ticháček, Lukas Demar, Kruno Nikačevič, Pāvels Jemeļjanovs, Nivaldo Diáz Gómez, libero Silver Maar. Střídali: Filip Gavenda, Šimon Krajčovič, Šimon Bryknar, Lubomír Staněk, Marcel Lux

Hosté: David Janků, Tomáš Bukáček, Jakub Kočvara, Jan Jirásek, Hiago Augusto Domingues Crins Domingues, Matyáš Toman, libero Martin Kop. Střídali: Matouš Drahoňovský, Jakub Janečka, Marek Zmrhal

Ohlasy po utkání:

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Jsme rádi za vítězství, které se ale nerodilo lehce. Brno s mladými hráči nás dost potrápilo. Musíme na tom určitě zapracovat.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Nebylo to vůbec lehké utkání, sami jsme si to komplikovali. Až ke konci čtvrtého setu jsem viděl svůj tým, který hrál loni. Takže jsem rád, že jsme to zvládli a že máme tři body, ale musíme se určitě lépe připravit na další soupeře.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Dneska to byl pěkný sport. Myslím, že bodík jsme si aspoň zasloužili, ale doplatili jsme na jednoduché chyby. Stačilo by přehrát a ubránit a neudělat chybu. Co se dá dělat.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): V dnešním utkání jsme dali přednost mladým hráčům. Z jejich strany to byl statečný výkon. Bohužel k tomu mládí patří i ty chyby a to nás, myslím, stálo nějaký ten bodík. Za ten výkon bychom si bod zasloužili, ale Dukla ukázala svojí zkušenost a gratuluji k vítězství.“

Popis utkání:

V první polovině prvního setu se oba dva týmy bodově držely až do stavu 12:12. Další dva body na straně Brna donutily libereckého trenéra Martina Demara si vzít první oddechový čas, 12:14. Během chvilky byl bodový stav opět ve prospěch Dukly, 16:14. Následoval oddechový čas na straně Brna. Ani to však hráče Dukly nezastavilo a neustále si od Brna udržovali několikabodový náskok, 20:17. Eso Lukase Demara  za stavu 22:18 donutily brněnského trenéra Ondřeje Marka k dalšímu oddechovému času. Ani to však nestačilo na dobře rozjetou Duklu, která tento set s přehledem vyhrála 25:20.

Druhý set začal lépe pro hosty díky nevynuceným chybám Dukly. Za stavu 6:9 došlo ke střídání na straně Dukly, Jakuba Veselého vystřídal uzdravený Šimon Krajčovič. Za stavu 7:11 si oddechový čas vybírá liberecký trenér. K dorovnání skóre došlo až za stavu 11:11. Tento stav donutil naopak hostujícího trenéra k vybrání oddechového času. Za stavu 17:15 došlo k taktickému střídání na liberecké straně, Lukáše Ticháčka nahradil Lubomír Staněk. Poté se však Brnu podařilo opět srovnat (17:17), ale díky nevynuceným chybám na straně Brna odskočila Dukla na 20:17. Za stavu 20:19 došlo k dalšímu střídání na straně Dukly, Marcel Lux vystřídal Nivalda Diáze Gómeze. Hostující trenér si ještě vybírá oddechový čas (23:20), ale eso Lukase Demara ukončilo tento set, 25:20.

Do třetího setu na straně Dukly nastoupil opět Marcel Lux a na straně Brna se do sestavy dostal Marek Zmrhal. Lépe začali opět hosté, kteří si velmi rychle utvořili několikabodový náskok, 2:5. Když se skóre posunulo na 5:9, liberecký trenér si vybírá oddechový čas.  Za stavu 8:13 dochází ke střídání libereckých univerzálů, Filip Gavenda nahradil Pāvelse Jemeļjanovse. Následuje další liberecké střídání, tentokrát nahrávačů, Lukáše Ticháčka vystřídal Šimon Bryknar, 9:15. Dukla „zatlačila na pilu“ a stav 12:16 donutil hostujícího trenéra k vybrání oddechového času. Ke střídání došlo i na straně hostů, na palubovku nastoupil Matouš Drahoňovský místo Jakuba Kočvary. Za stavu 14:19 nahrazuje Lukase Demara Nivaldo Diáz Gómez. Srovnat stav setu se ale Dukle nepodařilo a set vyhrává Brno 19:25.

Čtvrtý set začal lépe pro Duklu, až do stavu 7:7 si udržovala mírný náskok. Vedení pak přebrali hosté i díky dobrým podáním Davida Janků, 8:10. Za stavu 9:12 si oddechový čas vybírá liberecký trenér. Hráči Dukly zpřesnili svou hru a srovnávají na 12:12. Toto srovnání donutilo hostujícího trenéra k vybrání oddechového času. Eso Matouše Drahoňovského opět srovnává stav setu, 15:15. Za stavu 18:19 si oddechový čas vybírá liberecký trenér a za stavu 21:19 i jeho brněnský protějšek. Když na ukazateli skóre svítí 22:21, dochází ke střídání na straně Brna, do hry se zapojuje Jakub Janečka. Dukla si ale vítězství nenechala vzít a tento set vyhrává 25:22 a tím i celý zápas 3:1.

Autor: Olga Roháčová

REPORT ŽENY:

VK DUKLA LIBEREC – VK PROSTĚJOV

V dnešním utkání 20. kola čekal na hráčky VK Dukla Liberec těžký soupeř – VK Prostějov, který je momentálně na 1. místě tabulky. Dukla na něj ztrácela pět bodů a snížení bodové ztráty by se Dukla určitě nebránila. V posledním utkání proti Olympu Praha se Dukle podařilo v pátém setu Olymp přehrát a zvítězit 3:2 a se stejným výsledkem skončil i zápas Prostějova proti Dnipru.

VK Dukla Liberec – VK Prostějov 3:1 (21:25, 25:16, 26:24, 25:14)

Rozhodčí: Patrik Koutník, Jan Poláček

Počet diváků: 509

Domácí: Lucie Šulcová, Michaela Nečasová, Nikola Kvapilová, Petra Kojdová, Lucie Blažková, Hyke Lyklema, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Karolína Bartošová, Kateřina Kohoutová, Victoria Deisl

Hosté: Michaela Smolková, Raquel Löff da Silva, Simona Bajusz, Jéssica dos Santos Silva, Kateřina Kvapilová, Michaela Beránková, libero Adéla Stavinohová. Střídaly: Soňa Nováková, Pavla Meidlová, Joséfina Smolková

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): Super, máme radost ze tří bodů. Myslím si, že to dnes byl super kolektivní výkon, že jsme si jedna druhé pomáhaly a že to byla skvělá zábava i pro diváky. Bylo to vyrovnané, výměny byly parádní a ještě jednou chci holkám poděkovat, že jsme si jedna druhé pomáhaly a že jsme hrály dobře v obraně. Tři body jsou super.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Gratulace holkám. Na začátku jsme se lekli, pak jsme ale hráli dobře. Pak jsme ten výkon stupňovali a myslím, že jsme ho měli pod kontrolou. Mohli jsme tam ještě využít i převahy na síti, na kůlech, ale výsledek 3:1 se počítá. Doufám, že si tu formu vezmeme i do poháru.“

Simona Bajusz (kapitánka VK Prostějov): „Mohl to být vyrovnaný souboj. Škoda koncovky třetího setu, kdy jsme sérii zkazily servisem a potom jsme dělaly chyby v útoku. Špatně jsme tu koncovku prohrály. To nás srazilo a už jsme neměly sílu bojovat.“

Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „V utkání jsme byli vyrovnaní s Libercem jak v útoku, tak na přihrávce, na bloku byla Dukla trochu lepší. My jsme udělali celkově více chyb a to rozhodlo. Dnes byl Liberec lepší.“

První set začal lépe pro prostějovský tým, ke srovnání došlo až za stavu 8:8. Od této chvíle došlo k přetahování se ve vedení. Za stavu 13:16 si oddechový čas vybral liberecký trenér Libor Gálík. Za stavu 14:17 došlo k taktickému střídání na straně Prostějova, Soňa Nováková vystřídala Michaelu Beránkovou na podání. A za stavu 15:20 si liberecký trenér vybírá další oddechový čas. Na liberecké straně došlo za stavu 17:22 ke střídání, Kateřina Kohoutová nahradila Michaelu Nečasovou. Za stavu 20:22 si oddechový čas vybral prostějovský trenér Miroslav Čada. Mírný náskok si Prostějov udržel až do konce a získal první set, 21:25.

Do druhého setu vstoupily liberecké hráčky o hodně lépe a tak za stavu 4:0 si první oddechový čas vybírá prostějovský trenér. Za stavu 8:4 došlo ke střídání na straně Prostějova, Pavla Meidlová vystřídala Michaelu Smolkovou. A za stavu 11:5 si prostějovský trenér vybírá další oddechový čas. Za stavu 14:7 se do hry vrátila Michaela Smolková místo Pavly Meidlové. Esem Petry Kojdové se náskok Dukly navýšil už na 17:9. Do koncovky druhého setu liberecké hráčky vstoupily s náskokem devíti bodů, 20:11. Za stavu 20:13 dochází opět k taktickému střídání na straně Prostějova, Soňa Nováková vystřídala Michaelu Beránkovou. K taktickému střídání na podání dochází za stavu 22:14 i na straně Dukly, Michaela Nečasová je vystřídána Karolínou Bartošovou. Druhý set končí úspěšným dvojblokem libereckých hráček, 25:16.

I do třetího setu vstoupily lépe hráčky Dukly, avšak prostějovské hráčky brzy srovnaly na 4:4. A začala přetahovaná o každý bod. Za stavu 9:6 si oddechový čas vybírá prostějovský trenér, za stavu 10:10 dochází k opětovnému srovnání stavu. Když na ukazateli skóre svítí stav 15:15, dochází opět k taktickému prostějovskému střídání, Soňa Nováková vystřídala Michaelu Beránkovou na podání. Za srovnaného stavu 17:17 si oddechový čas vybírá liberecký trenér. A protože body naskakovaly pouze na straně Prostějova, za stavu 17:20 si liberecká lavička vybírá i druhý oddechový čas. Dukla střídá nahrávačky (18:21), do zápasu vstupuje Victoria Deisl. Po úspěšném libereckém bloku si za stavu 20:21 vybírá oddechový čas prostějovský trenér. Úspěšným libereckým blokem se stav srovnává na 21:21 a opět je tu taktické střídání na podání na straně Liberce, Michaela Nečasová je nahrazena Karolínou Bartošovou. Za stavu 24:24 odražený balon nešťastně trefil Lucii Blažkovou do obličeje, která musela odejít z hřiště, nahradila ji Kateřina Kohoutová. Napínavou koncovku vyhrává Dukla 26:24.

Do čtvrtého setu opět nastoupila Victoria Deisl a Kateřina Kohoutová a obě přispěly k tomu, že do setu lépe vstoupila liberecká Dukla (3:1), ale brzy je srovnáno, 5:5. Pak však Dukla jde do vedení 9:6 a prostějovský trenér si vybírá oddechový čas. Za stavu 13:8 na palubovku přichází Joséfina Smolková, která střídá svoji sestru Michaelu. Vzápětí následuje time-out Prostějova, 14:8. Liberecké hráčky do koncovky setu vstoupily se sedmibodovým náskokem 18:11, který ještě navýšily a vyhrávají čtvrtý set 25:14 a tím i celý zápas 3:1.

Autor: Olga Roháčová