thumb

3 body z Brna!

18. 10. 2022

Brno na domácí výhru stále čeká, v koncovkách byla lepší liberecká Dukla

Televizní dohrávka 6. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23 se odehrála v Brně. Domácí chtěli odčinit první dvě domácí porážky a opět dobýt Kouničku. V dramatických koncovkách tahalo ovšem Brno za kratší konec a na domácí vítězství si bude muset ještě počkat. Liberec vyhrál 3:0 na sety a domů si odváží cenné tři body.

Volejbal Brno – VK Dukla Liberec 0:3 (25:27, 23:25, 22:25)

Rozhodčí: Spáčil L., Kovář V.

Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Crins, Da Silva, Drahoňovský, Bukáček, Kovalchuk, Janků, libero Kop. Střídali: Toman, Janečka

Hosté: Krajčovič, Gavenda, Demar, Nikačevič, Ticháček, Lux, libero Maar. Střídali: Staněk, Diaz, Bryknar, Veselý

Ohlasy po utkání:

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Gratuluji Liberci k vítězství. Byli odvážnější v koncovkách a to si myslím, že rozhodlo.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že Dukla byla lepší a odvážnější na servisu, i když jim začátek úplně nevyšel a udělali nějaké chyby. Rozhodly koncovky, kde byli hosté důraznější a přesnější.“

Marcel Lux (smečař VK Dukla Liberec): „Jsme rádi za tři body, nebylo to jednoduché utkání. Tlačili nás servisem, často jsme útočili na srovnaný trojblok, kde jsme si ale poradili. Jsem rád za 3:0 před náročným dalším programem.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „My věděli, že to bude těžký zápas, Brno hrálo dobře. Vyhráli jsme, protože jsme byli odvážnější ve všech třech koncovkách. Tam bych chtěl pochválit své hráče, že si věřili a nepanikařili.“

Popis utkání:

Brno začalo zápas odvážně, Liberec dokázal držet krok. Několika bodovými míči se Brno postupně dostalo na koně a vedlo 17:14. Pak při servisu Gavendy za stavu 17:16 si vzalo Brno timeout, za několik výměn pak liberecký smečař Demar srovnává na 18:18. Následně ale bodovým blokem Brno vedlo 20:18. Ticháček sérií krátkých podání nutí Brno tajmovat podruhé. Dramatickou koncovku nakonec vyhrává Liberec po esu Gavendy a bodovým útokem, 25:27.

Druhý set začal také vyrovnaně, k odskoku bodů se Liberec dostal při hybridním podání Nikačeviče, Brno bere oddechový čas za stavu 5:8. Následně domácí stahují na bod. Od té doby na obou stranách několikrát vznikly dvoubodové série. Za stavu 15:15 žádá o time hostující trenér Demar. V trendu střídajících se minibrejků se pokračuje i nadále. V koncovce Brno vede 22:20, Liberec ale obrací kartu a nakonec vyhrál i druhý set, 23:25.

První půlka třetího setu byla opět vyrovnaná. Poté Liberec odskočil na 14:17, tříbodový náskok si držel do stavu 20:17, pak snižil již podruhé v zápase střídající Toman na 19:20. Liberečtí ale Brno nepustili na kontakt a vyhráli i třetí sadu (22:25) a celkově zápas 3:0.

Autor: Ján Namešanský, cvf.cz