thumb

Konec sezony mužů...

2. 4. 2022

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK DUKLA LIBEREC

S vidinou postupu do semifinále Karlovarsko ve třetím utkání čtvrtfinálové série doslova vlétlo na libereckou Duklu a rychle získalo první set. V dalším průběhu utkání se sice už Liberec dostal do hry, leč zisk jednoho setu k prodloužení série nestačil. VK ČEZ Karlovarsko zvítězilo jak v dnešním zápase, tak i v celé čtvrtfinálové sérii a raduje se z postupu do semifinále UNIQA extraligy 2021/2022.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:13, 25:22, 23:25, 25:21)

konečný stav série 3:0

Rozhodčí: Rychlík, Dmejchal

Počet diváků: 876

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Kočka, Římal, Patočka, Ihnát

Hosté: Demar, Leikep, Křesťan, Lux, Veselý, Bartůněk, libero Kopáček. Střídali: Kovalchuk, Diaz, Staněk

Ohlasy po utkání:

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Výhra, takže hodnocení je pozitivní. Zápas byl úplně stejný jako ty předchozí. Jen tu koncovku, kterou jsme měli ve třetím setu dobře rozehranou, ukradl Liberec a ne my. Skvělé střídání ve čtvrtém setu, kluci pomohli a vyhráli jsme, takže super. Postup do semifinále, kde ještě nevíme, kdo nás čeká.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „My jsme věděli, že ta série nebude jednouchá. Ty zápasy, i když to výsledkově vypadalo jednoduše, jednoduché vůbec nebyly. Dneska výborný vstup do zápasu, byli jsme agresivní, ale s chladnou hlavou. Potom se to zase zlomilo, nevím proč. Začali jsme trochu bláznit, ale ve čtvrtém setu nás z toho vytáhlo střídání. Kluci to parádně otočili a už jsme to dohráli.“

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): Gratulujeme Karlovarsku, série nebyla tak dlouhá, jak jsme čekali. Byli tam kvalitní momenty a kvalitní koncovky. Dnes jsme jednu koncovku zvládli otočit, ale potom když už se s takovým týmem jde do koncovky a prohrává se o pět bodů, tak je to těžké.“

Vladan Merta (trenér VK Dukla Liberec): „Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Bohužel jsme byli zabrždění a tak se tyhle zápasy nedají hrát.“

Popis utkání:

V Hale míčových sportů se dnes očekává opět vyrovnané utkání a drama hlavně v koncovkách setů. Liberecký Demar odstartuje, stejně jako první zápas, svým podáním. Lepší start zápasu má domácí Karlovarsko. Z pozice za hlavou se začíná do zápasu dostávat zatím nejvýraznější hráč čtvrtfinále Patrik Indra (8:5). Vašina drží svůj tým na podání a po zákroku v poli Keeminka domácí smečař odfintil nahrávku pro Lukasze Wieseho, který dává desátý bod. Trenér hostů si za stavu 10:5 bere oddechový čas. Na podání pokračuje Lukáš Vašina a připisuje si dvě esa (12:5). Hostující univerzál útočí z hlavního kůlu a posílá míč do autu (13:5). Ze své obvyklé pozice napravuje Křesťan svoji předešlou chybu, ovšem Karlovarsko je stále ve vedení 14:7. Křesťan přidává také eso a Lux vytlouká domácí bloky (15:10). Opět útočí Lux, ale narazil na domácího Zajíčka a Wiese přidává eso (17:10). Keemink Wieseho vyzval na útok ze zóny šest a ten skládá (18:10) a hostující trenér si bere druhý oddechový čas. Karlovarsko se dostává do své herní pohody a Křesťan útočí do jejich bloku (20:10). Domácí tým výborně podává, eso si připisuje i Adam Zajíček (21:12) a na stranu Dukly posílá další těžký servis. Setbol zařizuje Vašina po ubránění Demara. Dukla má nabito, ale Diaz se dopouští nevynucené chyby a Karlovarsko vítězí první set 25:13.

Karlovarsko pokračuje ve skvělém podání, Dukle se podařilo zablokovat Indru a srovnává tím na 6:6. Také v obraně na síti se domácím daří, Wilson si počkal na svého bývalého spoluhráče Marcela Luxe (11:10). Vašina výborně vykryl Indru a hráč s číslem 13 Lukasz Wiese chytrou ulívkou dává symbolicky třináctý bod. Na podání přichází Diaz a Dukla po několika nevynucených chybách Karlovarska srovnává na 13:13. Jiří Novák si bere oddechový čas. Přihrávat musel Indra a Wiese našel díru v libereckém bloku a dostává Diaze z podání (14:13), následně pak svůj servis kazí (14:14) a po něm i Veselý (15:14). Po delší výměně a několika zákrocích v poli obou týmů vytlouká Vašina liberecké bloky (16:14).  Indra našel místo po lajně a posílá tam Kopáčkovi tvrdý úder (17:16). Středem sítě se prosazuje Leikep, stahuje náskok Karlovarska na jednobodový (18:17). Místo Wilsona přichází na podání žolík z druhého zápasu Martin Kočka a za hlavou se opět prosazuje Indra (20:17). Trenér hostů si bere oddechový čas. V souboji jeden na jednoho vytlouká Diaz na bloku Indru (20:18). Se servisem Indry si poradil Lux a Demar vytlouká na bloku nahrávače Keeminka. Následuje dlouhá výměna, na jejímž konci je domácí univerzál Indra (23:19) a Vladan Merta reaguje druhým oddechovým časem. Lux se prosazuje z hlavního kůlu a Indra se pokusil otečovat na bloku Leikepa, ale ten záměr jeho bývalého spoluhráče a kamaráda přečetl, a Indra posílá míč do zámezí. Setbol po nekompromisním útoku zajišťuje Vašina, ale Zajíček posílá svoje podání do autu. Útok Marcela Luxe končí v autu a Karlovarsko získává i druhý set 25:22.

Domácí tým začíná třetí set vedením 4:1. Na síti dnes kraluje Zajíček, nejprve narazil Diaz a pak Křesťan (5:3), ale také tým Dukly má zkušené blokaře a kapitán Veselý zastavuje Zajíčka a následně Vašinu (5:4). Krásnou výměnu plnou zákroků v poli, hlavně Jakuba Veselého, který vytáhl od stolu zapisovatelů téměř ztracený balón, zakončuje Demar a srovnává na 6:6. Liberec ještě bojuje, Leikep zastavuje Wieseho svým blokem a poprvé v zápase jde Dukla do vedení (9:11).  Trenér domácích si bere oddechový čas. I po něm přichází bodový blok Dukly (9:12).  Taktéž Karlovarsko srovnává díky obraně na síti na 12:12. Diaz vytlouká karlovarský blok a dává třináctý bod. Stejně jako v druhém setu dává symbolický třináctý bod muž s číslem třináct Wiese a vyrovnává (13:13). Dukla opět utíká do vedení (15:17). Důležitý blok od Patrika Indry, kterým domácí srovnávají na 17:17. Opět jsou k vidění skvělé zákroky v poli, Lux přehrává zadarmo přes, ale na síť vylétnul Indra a trestá (18:17). Demar posílá míč těsně do autu (20:17), Vladan Merta si bere oddechový čas. Po oddechovém čase dává nahrávač domácích Keemink eso (21:17). Z hlavního kůlu se prosazuje Lux, stahuje vedení Karlovarska na 21:18 a Jiří Novák si bere oddechový čas. Domácí, konkrétně Patočka a Indra, si v koncovce pomáhají opět blokem (22:19). Dukla si také pomáhá blokem a na podání přichází Lux, který posílá svůj servis do sítě (23:21). Prosazuje se hostující univerzál Křesťan (23:22). Wiese se dvakrát neprosadil a Dukla předvádí neuvěřitelné zákroky v poli a jde do vedení (23:24). Indra nedostává ideální nahrávku, Dukla si připravila setbol, Diaz vytlouká karlovarský blok a Dukla vyhrává třetí set, 23: 25.

Důvěru na postu univerzála dostává na straně hostů opět Filip Křesťan. Domácímu týmu přestal vycházet servis a Dukla jde do vedení (3:6). Prosazuje se Indra a Křesťan útočí do zámezí (5:6), z pipe se z velké výšky prosazuje Diaz (5:7) a Patočka je zastaven libereckým blokem (5:8).  Neprosadil se Vašina a Lux jej z pozice za hlavou vytlouká. Liberci zřejmě pomohla změna tempa hry pomocí střídání nahrávačů. Přichází nevynucená chyba v podání Dukly (8:11), ale prosazuje se Diaz (8:12). Také Karlovarsko je úspěšné ze zóny šest, skládá Vašina, ale opět také Diaz z hlavního kůlu (9:13). Na straně domácích došlo k obměně na postu náhry i univerzála a právě nový univerzál Římal dává desátý bod. Po delší době se na bloku činí Zajíček a zastavuje hostujícího kapitána Jakuba Veselého (12:13) a Vladan Merta si bere oddechový čas.  Další žolík na podání Jakub Ihnát srovnává esem na 13:13 a posílá na stranu Liberce další těžký servis, který Dukla nezpracovala, a domácí mají nabito, toho využívá Římal (14:13). Vašina vystavil blok Marcelu Luxovi (15:13). Sérii na podání Jakuba Ihnát ukončuje taktéž Slovák, Marcel Lux (15:14). Římal zastavuje Luxe (16:14). Vladan Merta posílá do hry Demara a Bartůňka, Adam Zajíček posílá podání do autu (17:15). O eso se postaral Daniel Římal (19:15) a Luxe zastavuje Vašina (20:15). Z neskutečné výšky ze zóny šest útočí opět Diaz (20:16) a na podání přichází Lux. Karlovarsko si s jeho servisem poradilo a Vašina skládá (21:16). Do hry se vrací Indra a Keemink a právě Indra dostává ihned od Keeminka příležitost, kterou využívá (22:17). Přes trojblok Karlovarska snižuje Diaz z hlavního kůlu (22:19). Opět útočí Indra za hlavou (23:19), ale kazí podání (23:20), následně hosté jsou v síti (24:20). Zápas ukončuje Vašina (25:20) a jeho tým postupuje do semifinále.

Autor: Markéta Minaříková, cvf.cz