Zpráva z utkání CEV Champions League Volley 2022 - Women pro web

INFORMACE

o utkání CEV Champions League Volley 2022 - ženy

VK DUKLA LIBEREC (CZE) – IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)
PEREX – Dnešní utkání bude pro hráčky VK DUKLY Liberec premiérou na domácí palubovce v Lize
mistriň. První utkání v LM svěřenkyně Libora a Dity Gálíkových odehrály v Moskvě, kde podlehly
domácímu Dinamu bez zisku setu. Ani dnešní soupeř z Itálie nebude žádný křehký oříšek. Loňský
vicemistr Itálie, šampión Ligy mistriň z roku 2019 (loni třetí) určitě předvede i pod Ještědem své
kvality a zkušenosti z nejvyšší evropské ligy. Celkem české týmy již s Igor Gorgonzola Novarou hrály
4x a vždy neúspěšně. Ani dnes se překvapení nekonalo. Igor Gorgonzola Novara od úvodních míčů i
bez zraněné Američanky (Haleigh Washington) předváděla, co ji zdobí v italské lize a bez ztráty setu
vítězí 0:3 na sety. Přesto i hráčky Liberec za předvedený výkon nutno pochválit. A hlavně skvělé
liberecké publikum, které hře pod vysokou sítí rozumí a obě družstva odměňovalo bouřlivým
potleskem.

č.: CLW43 dne: 7.12.2021 v hod.: 20:00 místního času
VK Dukla Liberec – Igor Gorgonzola Novara 0:3 (11:25, 16:25, 19:25)
Rozhodčí: pan Ari JOKELAINEN (FIN) a paní Bogdan Laurentiu STOICA (ROU)
Počet diváků: 570
Sestavy (od zóny I):
Domácí: Petra Kojdová (2 body), Kateřina Kohoutová (2), Nikola Kvapilová (11), Lucie Nová (4),
Michaela Nečasová (3), Olga Skrypak (2), libero Veronika Dostálová © a Lucie Kolářová. Střídali: Lucie
Šulcová (2), Lucie Blažková, Anna Šotkovská (6)
Hosté: Ilaria Battisoni (3 body), Caterina Chiara Bosetti (6), Sara Bonifacio (13), Rosamaria
Montibeller (15), Britt Herbots (16), Cristina Chirichella © (7), libero Lucia Imperiali a Eleonora
Fersino. Střídaly: Veronica Costantini, Sofia D'Odorico (3), Veronica Costantini

Vyjádření:
Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): Do.
Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnešní.
Cristina Chirichella (kapitánka Igor Gorgonzola Novara)
Stefano Lavarini (trenér Igor Gorgonzola Novara):

Popis utkání: Do svého druhého utkání Ligy mistriň vstupuje Dukla nebojácně a do stavu 2:2 je svému
soupeři vyrovnaným partnerem. Při podání Sara Bonifacio ale začíná Novara rychle bodově ujíždět
(2:7 – eso, chyba na útoku, time domácí). Po odpočinku se podařilo Dukle dostat z podání
nepříjemnou Italku a vyrovnat na chvilku hru. Bohužel další velmi tvrdé podání jen těžko domácí hráči
krotí a hosté začínají opět bodově odskakovat (5:14 – podání Britt Herbots, time Dukla). Až blok Olgy

Skrypak, technický útok Petry Kojdové a nejdelší smeč utkání do autu hostů snižuje náskok hostů
(8:15). Kvalita Novary je ale neuvěřitelná, hlavně na útoku. V závěru Dukla střídá, ale ani to
nezastavuje příděl bodů na straně hostů a za stavu 10:24 tu máme první setbol (Britt Herbots
z hlavního kůlu). Lucie Nová blokem první setbol odvrací, ale po delší mezihře se Novaře daří druhý
setbol proměnit signálem středem. Sara Bonifacio z velké výšky ukončuje první sadu a Novara vede
0:1 na sety.
I druhý set začínají lépe Italky. Kvalitním blokem (Sara Bonifacio) a opět nepříjemným podání začínají
od začátku zvyšovat svůj náskok (1:7 – 2x eso Caterina Chiara Bosetti). Dukle se na příjmu podání
vůbec dnes nedaří, výsledkem je prostřídání přijímajích smečařek (4:12). Po prostřídání hráček na
smeči se nám hra začíná vyrovnávat. Za zmínku stojí velmi tvrdé zakončení Nikoly Kvapilové, která
přímo sestřelila kapitánku Novary (Cristina Chirichella) a eso Kateřiny Kohoutové (9:15). Jako by se
nám Dukla začínala rozehrávat. K vidění je pestřejší hra, která na hosty platí, ale bodový náskok je
vskutku propastný a koncovka setu se nám blíží. Koncovku setu si Novara pohlídala. První setbol
druhé sady zaznamenává Britt Herbots z pipe, hned první proměňuje opět Brit Herbots, která trestá
špatnou přihrávku a hned z první útočí do pole Dukly a hodté jsou ve vedení 0:2 na sety.
Dukla do třetího setu nastupuje v pozměněné sestavě. Na hřišti zůstaly Lucie Šulcova a Anna
Šotkovská. Důvod trenéra Libora Gálíka – zlepšit příjem nepříjemného podání Novary. Naopak je to
Dukla, která zaznamenává první eso ve třetí sadě a dokonce se ujímá nepatrného vedení (5:4 – eso
Anna Šotkovská). Další parádu na podání nám předvádí Britt Herbots, esem vrací vedení na stranu
Novary (6:7), ale po jedné z mála chyb na útoku hostí je Dukla rychle ve vedení zpět (8:7). Jedná se
nám asi o poslední vedení Dukly v tomto utkání. Při podání kapitánky Cristina Chirichella hosté
odskakují o dva body 8:10. Po sporném míči, který muselo řešit jestřábí oko, hosté získávají tříbodové
vedení (10:13). Za stavu 10:14 tu přichází time Dukly. Po dvou úspěšných blocích se domácí hráčky
vrací do zápasu a Novara zastavuje hru oddechovým časem (13:14 – bloky Nikola Kvapilova a
Michaela Nečasová). Po time je dokonce vyrovnáno. Nikola Kvapilová lobem zaskočila obranu hostí.
Po vyrovnání se Novara začíná prosazovat blokem a na jednom postavení získává velmi slušné vedení
14:18, které Italkám zajišťuje klidný vstup do koncovky třetího setu a celého utkání. V koncovce už
dukla nenachází recept na výbornou obranu Novary na bloku a v poli a mečbol utkání na sebe
nenechává dlouho čekat. Sofia D'Odorico přesně umístěnou smečí z hlavního kůlu po lajně do zóny
jedna (18:24), Kvapilová proráží blok a oddaluje konec utkání. Druhý mečbol si již Novara pohlídala.
Rosamaria Montibeller z vedlejšího kůlu nekompromisně ukončuje dnešní utkání. Italky jednoznačně
vítězí i ve druhém svém letošním utkání v LM bez ztráty jediného setu.

Autor: Zdeněk ŠOLC