thumb

Další šestibodová sobota!

21. 10. 2019

VK DUKLA LIBEREC – BLACK VOLLEY BESKYDY

Dnešní utkání mezi domácí Duklou a nováčkem z Beskyd, který v loňské sezóně hrál druhou nejvyšší soutěž a prohrál ve finále s Brnem „B“, od kterého extraligu koupil, měl být jednoznačnou záležitostí vicemistra z loňské sezóny. Ale Beskydy svůj kádr značně posílily, zejména zahraničními hráči. Dokonce v prvním kole záhadně přehrály Brno a i s Kladnem získaly jeden bod za prohru 2:3. Dukla v prvním kole vydřela vítězství s Ústím a v druhém kole nečekaně prohrála v Praze. Zda udrží Dukla domácí neporazitelnost, na to se do útulné liberecké haly přišlo podívat značné množství diváků. Dukla je nezklamala, když navázala na výborné výkony z konce minulé sezóny a po vítězství 3:0 se raduje z druhého vítězství za tři body.

č.: 14          dne: 19. 10. 2019                 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – Black Volley Beskydy 3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

Rozhodčí: Dušan Rychlík a Jan Poláček

Počet diváků: 405

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Leikep, Biernat, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Srb, Štokr

Hosté: Yevstratov, Jambor, Voinau, Krysiak, Mečiar, Jocic, libera Nogueira. Střídali: Prokůpek, Kozák, Mišek, Mečiar, Egor Muele Aiu

Vyjádření:

Domácí:

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Jsme rádi za tři body. Já si myslím, že papírové předpoklady jsme potvrdili, takže jsem rád za tři body, zase se to uklidní trošku a budeme se lépe připravovat na Kladno.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dneska jsme utkání zvládli. Myslím si, že hlavně na servisu a pak následně v obraně jsme byli lepší, což rozhodlo dnešní utkání.“

Hosté:

Tomáš Jambor (kapitán Black Volley Beskydy): Tak Liberec dneska potvrdil, že byl favorit zápasu. Určitě si chtěli spravit chuť po prohře s Prahou, což se jim povedlo. Bylo vidět, že byli připraveni a přehráli nás určitě jak na servisu, tak v obraně a zaslouží si gratulaci.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): Tento zápas se nehodnotí vůbec lehce. Po takovém rychlém zápase, kdy nás v podstatě Dukla přehrála ve všech herních činnostech - když jsme se nadechovali, že bychom mohli udržet nějaký náskok, tak Dukla dokázala zabrat v klíčových momentech a potom už se dostala do tempa, kdy jsme nebyli schopni ubránit. Důležité také bylo, že jsme nebyli dostatečně důrazní na bloku. Nehráli jsme v takové euforii jako první dva zápasy.“

Popis utkání:

Úderem 18. hodiny začíná extraligové utkání Dukly Liberec a nováčka v UNIQA Extralize mužů z Beskyd, na které si přišlo podívat velké množství diváků. Smečí domácího Patrika Indry se Dukla dostává do dvoubodového vedení (2:0). Blok Libora Leikepa dostává domácí do vedení o dva body (6:4). Po čtyřbodovém náskoku Dukly si hosté berou první oddechový čas (8:4). Po zkaženém servisu Libora Leikepa se k podání dostávají po delší době i hosté (9:5), kteří smečí Tomáše Jambora snižují náskok Dukly na tři body (9:6). Domácí chybují na útoku a na servis přichází beskydský Jauhenii Voinau (13:10). Petr Šulista neváhá na servisu a získává bod pro domácí (15:10). Druhý oddechový čas přichází na straně hostů (15:10). Beskydy poprvé střídají (16:10). Na hřiště přichází smečař Marek Mečiar, který střídá Romana Kozáka. Zkažený servis Petra Šulisty (18:11). Přichází blok Dejana Jocice a hosté snižují náskok Dukly na šest bodů. (18:12). Beskydy střídají, hřiště opouští Serhii Yevstratov, kterého střídá Tomáš Pokůpek (20:14). Dukla dnes hraje s klidnou hlavou a úspěšný blok dostává domácí do sedmibodového vedení (21:14). Probíhá opět střídání na straně hostů, na hřiště se vrací Sergii Yevstratov a odchází Tomáš Prokůpek (21:14). Beskydy střídají, na hřiště se vrací Roman Kozák a na lavičku odchází Marek Mečiar (22:16). Tomáš Jambor přestřeluje hřiště a Dukla tak vyhrává první set 25:18.

Druhý set začíná zkaženým servisem Bartosze Pietruczuka (1:0). Prozatím se v tomto setu lépe daří hostům, kteří se za žádnou cenu nevzdávají a ujímají se vedení nad Duklou (1:3).  Přichází další zkažený servis domácích, tentokrát od Patrika Indry (3:3). Dejan Jocic drží bezchybnou hru Beskyd a útokem dostává tým hostů do dvoubodového vedení (3:5). Kapitán hostů Tomáš Jambor neváhá na útoku a připisuje další bod (4:6). Na to ihned svou ostrou ránou navazuje domácí Patrik Indra, který krásně mířenou smečí získává míč na stranu domácích a snižuje náskok hostů (5:6). Tomáš Jambor přestřeluje hřiště a na servis přichází domácí Bartosz Pietruczuk (6:8). Petr Šulista využívá prázdného místa v poli na straně hostů a snižuje náskok Beskyd na pouhý bod (7:8). Dukla srovnává po útoku Patrika Indry (8:8). První oddechový čas druhého setu přichází ze strany Beskyd (9:8). Beskydy střídají a na hřiště přichází Marek Mečiar, který střídá Tomáše Jambora (10:8). Petr Šulista neváhá a zkaženou nahrávku hostů proměňuje ve prospěch svého týmu (13:9). Přichází dvoják Libora Leikepa a na servis nastupuje Jauhenii Voinau (13:10). Patrik Indra zvyšuje svým útokem na šestibodový náskok domácí Dukly, na který Beskydy reagují druhým oddechovým časem (17:11). Přichází střídání hostů, na hřiště přichází Tomáš Mišek a na lavičku odchází Serhii Yevstratov (18:11). Za stavu 19:12 hosté opět střídají, přichází Tomáš Prokůpek, který nahrazuje Maciej Krysiaka. Úspěšný dvojblok domácích dostává Duklu do devítibodového vedení (21:12). Zkažený servis Dejana Jocice a Dukla se přibližuje k setbolu (23:13). Přichází setbol domácích (24:13) po neúspěšném útoku hostů. Druhý set opět vyhrávají domácí, tentokrát s větším náskokem než v setu prvním (25:13).

Do třetího setu vstupují oba týmy velice vyrovnaně (2:2). Po neúspěšném bloku hostů srovnává skóre svým útokem Bartosz Pietruczuk (4:4). Míč v autu ze strany hostů dostává Duklu do vedení (7:6). Rozhodčí hlásí hosté v sítí a Dukla si opět získává jednobodový náskok (8:7). Beskydy střídají, na hřiště se dostává Egor Muele Aiu a z pole odchází Dejan Jocic.(9:7). Krátce po střídání si trenér hostů Přemysl Kubala bere první oddechový čas v tomto setu (10:7). Přichází další střídání hostů, s číslem 11 odchází Marek Mečiar a přichází Tomáš Jambor (10:8). Beskydy se nevzdávají a stále se snaží bojovat (12:9). Máme tu první střídání domácí Dukly, kdy přichází nahrávač Jiří Srb, který střídá Patrika Indru a Mateusze Biernata střídá Jan Štokr. (13:9). Hosté si berou druhý oddechový čas (14:9). Servis hostů (Tomáš Prokůpek) končí mimo hřiště (16:10). Na servis přichází Jan Štokr, který však posílá servis do sítě (17:12). Následuje podařený servis od Jauhenii Voinau a Beskydy snižují náskok na čtyři body (17:13). První oddechový čas si nyní vybírá trenér domácích Michal Nekola (17:14).    Dukla opět střídá, na palubovku se vrací Patrik Indra společně s Mateuszem Biernatem, odchází Jan Štok a Jiří Srb (17:15). Beskydy stahují náskok domácích po neúspěšném bloku Dukly na pouhý bod (18:17). Patrik Indra útočí a Dukla opět odskakuje o dva body (19:17). Na to hosté reagují střídáním – Tomáš Prokůpek odchází a nahrazuje ho Toman Kozák (19:17).  Střídání hostů – přichází Roman Kozák a hřiště opouští Tomáš Prokůpek. (19:18). Následuje střídání hostů, Dejan Jocic nahrazuje Egora Muele Aiu (21:18). Hosté se za každou cenu nevzdávají a útokem snižují náskok na pouhý bod (21:20). Barosz Pietruczuk dostává svou smečí domácí Duklu do vedení a blíží se k setbolu (23:20). Útok mimo anténu ze strany hostů a přichází první mečbol zápasu pro domácí (24:20). Petr Šulista míří servis za hřiště, ale i tak diváci zůstávají stát a podporují Duklu za domácím vítězstvím (24:21). Přichází Batosz Pietruczuk se svým blokem, kterým zakončuje dnešní třetí set poměrem 25:21 a zakončuje také dnešní extraligový zápas ve prospěch Dukly za tři body (3:0)

Autor: Adriana Micáková