thumb

Volejbalisté Liberce přehráli Ostravu 3:0 a vrací se do čela extraligy (idnes.cz)

20. 1. 2014

Liberecká Dukla naposledy prohrála 2. listopadu, v třetím kole podlehla právě v Ostravě 2:3. Teď pro sebe Severočeši rozhodli úvodní set až po dramatické koncovce poměrem 30:28, i třetí sadu pak vyhráli nejtěsnějším rozdílem dvou míčů 25:23. Jen v druhém setu byla jejich převaha mnohem výraznější, zvítězili 25:16. Domácí tým se mohl v útoku spolehnout na univerzála Jana Hadravu, Ostrava si často nevěděla rady ani s jeho razantním servisem. "Dneska mi servis sednul, dařil se," řekl v České televizi Hadrava, jenž si v utkání připsal celkem 24 bodů, z toho sedm es. Liberecký kouč Nekola měl radost, že se dařilo i náhradníkům. "Kdokoli z lavičky přišel, tak pomohl. Byli jsme důraznější na servisu, v koncovkách jsme si věřili. Vyhráli jsme nad dobrým soupeřem," konstatoval Nekola. "Nebyli jsme o tolik horší, ale měli jsme být důraznější. Liberec měl ve vyrovnaných koncovkách víc štěstí a odvahy, my jsme selhali v obraně," prohlásil trenér hostů Zdeněk Šmejkal. Uniqa extraliga volejbalistů - 14. kolo Liberec - Ostrava 3:0 (28, 16, 23)