thumb

Volejbalisté porazili domácí Turecko a v Evropské lize berou bronz (idnes.cz)

22. 7. 2013

Vítězní Belgičané, kteří prošli celou soutěží bez porážky a ve finále smetli Chorvatsko, si zahrají kvalifikaci o účast ve Světové lize. V dosavadních deseti ročnících Evropské ligy se o prvenství podělilo osm celků, Slovensko a Nizozemsko uspěly dvakrát.

Českému výběru pomohlo k vítězství i 13 bodových bloků a osm es. "Bylo pro nás důležité zakončit Evropskou ligu vítězstvím," prohlásil kapitán týmu Ondřej Boula na webu evropské konfederace CEV.

"Náš výkon byl mnohem lepší než včera (v semifinále proti Belgii). Zápas jsme kontrolovali, na dobré úrovni byly zejména útok a servis," dodal trenér Stewart Bernard.

Češi získali úvodní set pětibodovým rozdílem, obhájci loňského stříbra Turci ale postupně vyrovnali hru.

Druhý set ještě domácí volejbalisté těsně ztratili, pak ale dokázali snížit na 1:2. Čtvrtou sadu už ale znovu ovládli svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda.

Pro český výběr byla Evropská liga přípravou na vrchol sezony, jímž bude zářijové mistrovství Evropy v Polsku.

Ze čtrnácti zápasů v ní reprezentanti desetkrát vyhráli.

Evropská liga volejbalistů

Final Four v Marmarisu (Turecko):

O 3. místo:
Turecko - ČR 1:3
(-16, -19, 17, -16)
Rozhodčí: Pobornikov (Bul.), Zaharescu (Rum.). Čas: 75 min. Diváci: 800. Sestavy a body ČR: Boula 5, Hýský 15, Široký 8, Finger 15, Bartoš 10, Holubec 5, libero Kopáček - Kriško 6, Ticháček.