thumb

Volejbalisté Budějovic zdolali Příbram, ČZU vzal dva sety Liberci (idnes.cz)

19. 1. 2013

Liberec, který v týdnu bez zaváhání zvládl domácí osmifinále Vyzývacího poháru proti Vojvodině Novi Sad, se proti Pražanům dlouho nemohl dostat do tempa. Svěřenci trenéra Michala Nekoly ztratili první i třetí set, až potom se favorizovaná Dukla prosadila a zachránila alespoň dvoubodové vítězství 3:2. Českým Budějovicím chyběl smečař Peter Pláteník, který se zranil ve čtvrtečním utkání Poháru CEV s Ankarou. S ústřelem v oblasti bederní páteře se bude podle prvních zpráv z klubu léčit několik týdnů. Domácí Jihočeši si v úvodním setu vypracovali rozhodující náskok díky servisům nahrávače Habra. Ten ale zápas nedohrál, ve třetí sadě ho za nepříznivého stavu vystřídal zkušenější Zapletal a dovedl Jihostroj k vítězství. Napínavou koncovku ukončil právě Zapletal tvrdou smečí po špatném příjmu Příbrami. "Zlobil nás Patucha, ale ubránili jsme ostatní hráče. Musím tým pochválit, hráli jsme koncentrovaně. Tak si představuju, že bude náš herní projev vypadat," prohlásil českobudějovický trenér Jan Svoboda. Poslední Ústí nad Labem si mohlo připsat druhou výhru v ročníku, ale Odoleně Vodě nakonec podlehlo 2:3. Pět setů s vítězným koncem pro hosty se hrálo i v Havířově, kde se z úspěchu radoval Zlín. Extraliga mužů - 14. kolo: Brno - Ostrava 1:3 (-20, -23, 16, -19) Havířov - Zlín 2:3 (-23, -18, 16, 23, -14) Staré Město - Benátky nad Jizerou 0:3 (-28, -21, -18) České Budějovice - Příbram 3:0 (21, 20, 23) Liberec - ČZU Praha 3:2 (-23, 19, -23, 20, 9) Ústí nad Labem - Odolena Voda 2:3 (17, -17, -23, 24, -7)