thumb

Ve Vyzývacím poháru Dukla smetla CSKA hladce bez ztráty setu (Z. Šolc)

4. 12. 2012

Další cenné vítězství vybojovali volejbalisté Dukly Liberec. Ve Vyzývacím poháru dokázali zvítězit v Bulharsku nad ambiciózním týmem CSKA Sofia bez ztráty jediného setu a před středeční odvetou v Liberci (12.12.2012 od 18:00 hodin) si vytvořili velmi výhodnou pozici k postupu do osmifinále. V prvním setu sice Dukla až do stavu 10:7 prohrávala, ale na jednom postavení si dokázala získat tříbodový náskok (10:13), který si udržovala bezchybnou hrou až do samotné koncovky (20:23). První setbol hosté získávají za stavu 22:24 a trenér Dukly Michal Nekola poprvé střídá. Obranu na bloku vyztužuje Martinem Vodvárkou. Taktický tah se nepovedl, CSKA první setbol odvrací, ale druhý již Dukla proměňuje a ujímá se vedení 0:1 na sety z pohledu domácích. Do druhého setu vletěla Dukla jak kolegové skokani z mamutího můstku a k prvnímu technickému oddechovému odpočinku odcházeli s neuvěřitelným náskokem (0:5,1:8). Až po time se domácí osmělili a rychle náskok Dukly začali stahovat. Po druhém se po dlouhé době domácí ujímají vedení 17:15. Přesto v závěru Dukla zbraně nesložila a v koncovce předváděla bojovný a bezchybný volejbal jako proti Jihostroji v sobotním utkání (17:19,18:20,19:24) a odměnou byl zisk druhého setu. Úvod třetí sady sice patřil domácím (4:1,5:2), ale od stavu 6:5 již na bulharské palubovce Dukla jasně kralovala. Na jednom postavení získává sedm bodů (6:12) a při druhém TT již vede značným bodovým rozdílem (9:16) a spěchá k zisku i třetí sady a tím celého utkání. Sestava Dukly: nahrávka Pavel Řezníček, smeč Ryan Burrow a Tomáš Hýský, blok Adam Zajíček a Lubomír Staněk, univerzál Jan Hadrava, libero Václav Kopáček, střídal Martin Vodvárka, připraven byl Matyáš Démar. Trenér družstva Michal Nekola, asistent trenéra Vladan Merta.