HostéOdolena Voda
Datum, čas1.12.2018 18:00
Skóre3:1
Sety

Hosté nastoupili bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče Marka Mikuli, ale na výkonu hostů to nebylo vůbec znát. V úvodu utkání jsme byli svědky vyrovnaného výkonu. Až po bloku Aleše Holubce domácí odskakují o dva body (8:6). Hostující trenér zastavuje hru oddechovým časem. Po oddechovém časem Dukla pokračuje při podání Petry Šulisty v bodovém újezdu (10:6). Nadějné vedení Dukly netrvá dlouho. Na jednom postavení se Aero přibližuje na jediný bod při podání Stanislava Vachouška (11:10). Ale to je na dlouhou dobu ze stran hostů vše. Nepříjemné plachtivé podání Andreje Gruta dovoluje domácím získat 5-ti bodové vedení (16:11). Koncovku setu si Dukla pohlídala. Z prvního setbolu se raduje Liberec po dobře sehraném signálu z pipe (Petr Šulista – 24:18). Hned první setbol proměňuje Jan Štokr čistým esem do zóny 1. I v úvodu druhého setu se jednobodové vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Až za stavu 6:10 se podařilo Aeru odskočit při podání Stanislava Vachouška. Domácí trenér Michal Nekola si bere svůj první oddechový čas v druhém setu. Několik nevynucených chyb dovoluje Dukle přiblížit se Aeru na rozdíl jediného bodu 11:12 (eso – Aleš Správka). To nenechá klidným trenéra hostí Jiřího Šillera a následuje oddechový čas hostí. Po bloku Aleše Holubce je vyrovnáno (13:13) a další úspěšný blok (Mateusz Biernart) posílá Duklu do jednobodového vedení. Dukla postupně zvyšuje svůj náskok (17:14, 22:17). Aero se ale nevzdává a svojí bojovností se za stavu 23:22 dotahuje na Duklu při podání Tomse Vanagse. Přesto první setbol získává Dukla po tvrdé smeči Petra Šulisty. Poté domácí kazí své podání (24:23). Hosté odvracejí jeden setbol za druhým. Až čtvrtý setbol se daří Dukle proměnit blokem (Libor Leikep) a ujímá se vedení 2:0 na sety. Úvod třetího setu vyšel lépe hostům, kteří se ujímají vedení po esu Kevina Geara (3:5). Po zalívce Dukly do autu je pro domácí ještě hůř (3:7). To nenechává v klidu domácího trenér Michala Nekolu, který si rychle žádá oddechový čas. Po time se hra zklidňuje a bodový odstup se začíná snižovat (5:7, 8:9). Bohužel pro domácí nepřesnost na útoku dovoluje hostům zadarmo získat pár bodů navíc (9:15). Dukle nic nevychází, hosté hrají naprosto bezchybně a s vysokým náskokem kráčí do koncovky setu (12:19, 15:23). Dukle se podařilo v samotném závěru odvrátit 4 setboly, ale hosté svůj náskok nepustili. Po zásluze získávají třetí set a snižují na 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu se hostům atypickými údery podařilo získat dvoubodové vedení již za stavu 5:7. Úspěšný blok hostů zvyšuje náskok Aera již o tři body (7:10). Ani time domácích nezastavuje hosty, kteří svou odvážnou hrou na útoku zvyšují na 7:11. Za stavu 12:16 si domácí berou svůj druhý oddechový čas. Ani po time se nedaří domácím hosty dotáhnout, naopak důraz na útoku dovoluje hostům odskočit o další bod (12:17). Až při podání Jakuba Veselého se začíná Dukle dařit na útoku a výsledkem je snížení na rozdíl dvou bodů 18:20, přichází time hostů. Chyba hostů na útoku a perfektní jednoblok Petra Šulisty nám vyrovnává stav čtvrtého setu (21:21). Následné čisté eso tohoto hráče dovoluje Dukle nahlédnout do vedení za stavu 23:22. První mečbol utkání získává pro domácí Petr Šulista z pipe, hned ten první proměňuje Jan Štokr velmi tvrdou smečí z hlavního kůlu a Dukla vítězí 3:1. Autor: Zdeněk ŠOLC