HostéKladno
Datum, čas17.11.2018 18:00
Skóre2:3
Sety

Velmi vyrovnaně začalo dnešní utkání. Obě družstva hrála naprosto bez chyb a k vidění byl nádherný volejbal. Domácí volejbalisté vedli rozdílem dvou bodů ještě za stavu 15:13, ale po bloku Kladna a nepatrném přešlapu útočné lajny se hosté dostávají do bodového trháku (15:17), který se zdá pro zisk první sady rozhodující. V koncovce sady hosté svůj náskok pomalu navyšují a po smeči Tomáše Hýského o blok tu máme první setbol utkání (19:24). Hned první setbol hosté proměňují. Miloš Vemič svým dělovým podání sestřeluje libereckého hráče a hosté se ujímají vedení 0:1 na sety. Druhý set ovládla Dukla, která od úvodních míčů si šla za jasným cílem – ukořistit druhý set a vyrovnat stav utkání. Aleš Holubec blokem a Jan Štokr esem rozjel bodovou šňůru (6:3), která rychle narůstala až na rozdíl šesti bodů (Jan Štokr nechytatelný na útoku – 13:7). Hosté se snašili Duklu dostihnout, ale marně. Domácí s velkou chutí spěchají do koncovky a za stavu 24:20 tu máme setbol i pro domácí (signál středem Mateusz Biernat – Jakub Veselý). I Dukla hned svůj první setbol proměňuje, když Miloš Vemič smečuje z pipe do autu. I ve třetím dějství si domácí udržují mírnou bodovou převahu díky kvalitnímu bloku (Petr Šulista, Aleš Holubec – 8:5). Až z stavu 14:14 se hostů podařilo bodově Duklu dostihnout (bloky a eso Adam Zajíček). Naprosto vyrovnanou bitvu o každý bod vidíme až do stavu 20:20. Velmi dobrý tah se podařil domácímu trenérovi, který posílá na podání svého druhého nahrávače Jirku Srba. Svým kvalitním servisem, a hlavně nádherným zákrokem v poli pomohl Dukle zvýšit v samotné koncovce na rozdíl tří bodů (23:20, chycený míč v bod proměnil Jan Štokr, a 23. bod získává Jakub Veselý, když zamáčkl pod blok špatný příjem soupeře). Setbol třetí sady na sebe nenechává dlouho čekat. Filip Habr kazí podání a Dukla má první setbol třetího setu (24:21). Zkažené podání Dukly a obouruč odehraný míč vrchem do autu oddaluje konec setu a snižuje na rozdíl jediného bodu a máme tu oddechový čas, který si rychle žádá domácí trenér Michal Nekola. Po time útočí Dukla středem (Jakub Veselý) a domácí se ujímají vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set měla velmi dobře rozehraný Dukla, která v první polovině setu vedla o tři body (12:9 Petr Šulista blokem a útokem). V druhé polovině setu se hostům podařilo díky zbytečným nevynuceným chybám Dukly stav obrátit (19:21 – 2x útok do autu a 1x přešlap útočné lajny). Hosté se nabídnuté šance chytli a již za stavu 22:24 se radují z prvního setbolu čtvrté sady. Zkažené podání a nekompromisní smeč Honzy Štokra znamená vyrovnání (24:24). Další setbol již si hosté pohlídali (Miloš Vemič) a je vyrovnáno. Tiebreak začal velmi vyrovnaně a až do stavu 3:3 je stále vyrovnáno. Až blok Tomáše Hýského posílá hosty do dvoubodového vedení (3:5), které nemá ale dlouhého trvání. Po přímém bodu z podání (6:6 - Petr Šulista) Dukla srovnává a až do výměny stran se opět bojuje o každý míč. Obě družstva se překonávají v obětavosti v poli a hala přímo bouří. Jsme svědky volejbalu té nejvyšší kvality. Až po změně stran se hostům daří bodově Duklu setřást. Další blok v tiebreaku Tomáše Hýského a smeč Miloše Vemiče dovoluje hostům odskočit o tři body (9:12). Dukla se ale nevzdává. Blokem se na jediný bod přibližuje (11:12 - Jakub Veselý) a už to vypadá, že bude vyrovnáno, ale neuvěřitelné zákroky libera hostů vrací do hry již ztracené míče a za stavu 11:14 tu z ničeho nic máme první mečbol pro hosty (útok Dukly do velkého autu). Zkažené podání Kladna (Vladimír Sobotka) a blok Petra Šulisty opět snižuje na rozdíl jediného bodu. Další parádní podání Honzy Štokra letí na stranu soupeře a dopadá přesně na lajnu (na TVCOM je dobře vidět v čase 2:29:26). K úžasu všech přítomných hlavní rozhodčí najednou ukončují utkání. Protesty hráčů, trenérů, diváků jsou už zbytečné, utkání nám končí vítězstvím Kladna. Autor: Zdeněk ŠOLC