HostéÚstí nad Labem
Datum, čas3.11.2018 18:00
Skóre3:1
Sety

V prvním dějství se hosté zadarmo dostávají do dvoubodového veden (0:2) po nedorozumění na středu sítě. Dukle se podařilo svého soupeře dostihnout za stavu 5:5 (Aleš Správka šikovně na útoku). Do dvoubodového vedení se hosté postupně vracejí a Dukla vždy pomalu srovnává (9:11 – trojblok Ústí, 11:11 – blok Aleš Holubec, 11:13 – pipe Rejdo Koci, 16:16 – do autu Willyan Da Silva,). Od stavu 16:16 se hostům začíná dařit na bloku a během jednoho postavení se dostávají do velmi slušného vedení (16:20 – 2x blokem Filip Kramár). Při podání Honzy Štokra Dukla rychle vyrovnává na 20:20 (eso, středem Aleš Holubec + stejný hráč blokem). Za stavu 20:20 jsme svědky nejdelší výměny utkání. Neuvěřitelné zákroky obou družstev v poli se museli zaplněným tribunám v liberecké sportovní hale líbit. Až Filip Kramár se v této dlouhé výměně prosazuje a posílá Ústí do vedení. A máme tu opět dvoubodové vedení hostů. Willyan Da Silva zastavuje domácího smečaře blokem a na ukazateli svítí 21:23 pro hosty. Po oddechovém čase domácího trenéra Michala Nekoly se domácím rychle podařilo vyrovnat (hosté míří do autu - Willyan Da Silva) a dokonce po dobře postaveném dvojbloku (Libor Leikep a Jakub Veselý) se domácí radují z prvního dnešního nepatrného vedení a zároveň setbolu (24:23). Potom jsou ale domácí při bloku v síti a dovolují hostům zadarmo získat setbol (25:24). Po další nevynucené chybě hostů na útoku (Willyan Da Silva) je vyrovnáno, ale další setbol již hosté proměňují (domácí útočí z hlavního kůlu do autu) a ujímají se vedení 0:1 na sety. I druhý set začal neuvěřitelně vyrovnaně. Na palubovce se bojovalo o každý míč a vývoj setu byl naprosto vyrovnaný a i vypjatý. Dokonce se nám i zažlutilo. Sporný míč hosté trochu více komentovali a za stavu 7:6 vidí žlutou kartu. Po ŽK se domácím podařilo bodově odskočit. Při podání Aleše Správky Dukla získává osmibodové vedení (16:8). Získaný náskok si již domácí volejbalisté pohlídali a koncovka setu na sebe nenechala dlouho čekat. Po velmi tvrdé smeči do ostré diagonály (Aleš Správka) tu máme první setbol (24:12). První hosté odvracejí, ale při druhém posílá domácí trenér na podání mladíčka Jiřího Srba a ten se nebál. Tvrdě sestřeluje hostujícího přijímajícího hráče a je vyrovnáno 1:1 na sety. Naprosto vyrovnané partie jsme byli svědky ve třetí sadě. Ústí se vrátilo k výborné hře s prvního dějství a Dukla opět tahala za kratší konec v první polovině setu (1:3 – Dukla do autu, 3:3 – Aleš Správka krásně zalil, 4:3 – eso Bartosz Pietruczuk, 5:6 – blok Filip Kramár) Až při podání Aleše Správky se začíná Dukle dařit setřást bodově svého soupeře (18:15 – eso prasátko a aut hosté). Hostům se dvakrát podařilo Duklu dostihnout (18:18 – aut a eso Filip Kramár, 21:19 – blokem Aleš Holubec, 24:22 – setbol Jakub Veselý rychle středem, 24:24 – útok do sítě Dukla). Až další setbol domácí využívají (Bartosz Pietruczuk vytlouká blok Ústí) a jsou ve vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set byl pevně v rukou dobře a hlavně bez chyb hrající Dukly. Kvalitní podání a neprostupná obrana na síti slaví úspěch a hosté jsou chvilkami na ručník. Jejich parádní hra se úplně vytratila z palubovky (2:0 – Jan Štokr na útoku, 4:1 – eso Jan Štokr, 8:4 eso Jakub Veselý, 12:6 – blok Aleš Holubec, 13:6 – eso Aleš Správka, 16:7 – eso Aleš Holubec). Konec zápasu na sebe nenechal dlouho čekat a po dalším parádním jedno-bloku (Petr Šulista) publikum v liberecké hale vstává a začíná slavit první mečbol utkání (24:17). Hned první mečbol domácí volejbalisté proměňují. Nepřesně zpracovaný příjem podání přelétá na stranu Dukly a Petr Šulista snadno uklízí míč do pole soupeře a Dukla vítězí 3:1 na sety. Autor: Zdeněk ŠOLC