HostéVK Karlovarsko, z.s.
Datum, čas27.10.2018 18:00
Skóre2:3
Sety

V prvním dějství měla jasně navrch Dukla, která hrála s velkou chutí a bez chyb. Odměnou jim byl značný bodový náskok hned od úvodních míčů (3:0 eso Mateusz Biernat, 7:3 Jelen Penrose kazí na útoku). Hosté bodové manko dokázali během dvou postavení dohnat a vyrovnat na 9:9 (blokem), ale při podání kapitána domácích Aleše Správky si domácí rychle berou bodový náskok zpět (14:11 eso a aut Jelen Penros, 17:11 bloky Jakub Veselý, 19:11 Ondřej Hudeček útočí do autu). Hosté se opět snaží náskok Dukly snižovat, ale za stavu 24:17 po smečí Lukáše Vašiny do autu se Dukla raduje z prvního setbolu. První setbol odvrací přesnou smečí Filip Rejlek, ale druhý již Dukla proměňuje. Prosazuje se Jakub Veselý signálem středem a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety. Druhý set Dukla vedla po bloku Aleše Správky 6:4, ale potom přichází na podání Marek Zmrhala a hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení (6:7). Další kvalitní obrana na síti Karlovarska posílá hosty do tříbodového vedení (8:11) a z ničeho nic jsou domácí pod velkým tlakem. Dvakrát se Dukle daří bodově s hosty srovnat krok (15:15 – Jakub Veselý středem, 17:17), ale hosté vždy pomáhají blokem (Trent O´Dea – 17:19) nebo kvalitním podáním (Daan Van Haarlem – eso 17:20). Na jediný bod se Dukle podařilo snížit za stavu 22:23 (Aleš Správka). První setbol pro hosty přichází za stavu 22:24, po smeči o blok Filipa Rejlka. Hosté si první setbol kazí sami zkaženým podáním, ale druhý již proměňují úplně stejně, jako získali setbol, Filip Rejlek ranou o blok ukončuje druhý set a je vyrovnáno. Třetí set byl jasnou záležitostí Dukly. Na útoku se daří Janu Štokrovi a Alešovi Správkovi. Na bloku Aleši Holubcovi a Jakubu Veselému a rázem jsou domácí ve vedení 18:13. Po čistém plachtivém podání Aleše Holubce již Dukla vede 20:13 a s velkým náskokem kráčí k zisku třetí sady. Nádherně postavený blok (Jan Štokr) znamená první setbol třetího setu (24:16). První blokem odvrací Filip Rejlek, ale potom Lukáš Vašina kazí podání a Dukla je jediný set od vítězství v utkání. Přímo excelentní vstup do čtvrtého dějství měli svěřenci Michala Nekoly. Kvalitní podání Aleše Správky posílá domácí do vedení 3:0, další plachta Jakuba Veselého posunuje až na 6:1 (eso). Ale ani to nestačilo domácím na klidný průběh čtvrtého setu. Hosté prostřídali sestavu a nové tváře se začínají prosazovat společně s Filipem Rejlkem a z ničeho nic jsou hosté ve vedení (9:10 nevynucené chyby na útoku Dukly a přesný útok Lukáše Vašiny). Od vyrovnání se na liberecké palubovce bojovalo o každý míč. Diváci, kterých dnes přišlo do liberecké haly Dukly, museli být hrou obou celků naprosto spokojeni. Až do stavu 20:20 byl stav stále vyrovnaný. Po doteku blokujícího hráče Karlovarska se Dukla dostává konečně do jedno-bodového náskoku (21:20. Další bod navrch přidává Jan Štokr tvrdou smečí (22:20) a domácí se dostávají do dvoubodového vedení, které si udržují až do prvního mečbolu (24:22 – Petr Šulista). Hosté nesmírnou vůlí po zisku setu dokázali vyrovnat dobře postaveným trojblokem a první setbol pro Karlovarsko získává Filip Rejlek, když vytlouká blok Dukly. Hned první setbol proměňuje Lukáš Vašina, který se štěstím vytlouká blok Dukly a máme tu tiebreak. Tiebreak začal hned sporným míčem. Jan Štokr tvrdě smečuje diagonálně a rozhodčí ukazuje aut. Zda to byl aut nebo dobrý míč, to by ukázalo jedině jestřábí oko, ale bod mají hosté a ujímají se vedení 0:2. Dukla přímým bodem z podání (Aleš Správka) vzápětí vyrovnává (2:2) a máme tu opět neuvěřitelnou volejbalovou bitvu se vším všudy. Až do výměny stran se nepodařilo žádnému družstvu získat dvoubodové vedení, až po změně stran. Dvojblokem se hosté prosazují a na chviličku vedou 6:8. Po propadnutí míče hostujícímu hráči při odbytí vrchem je opět vyrovnáno (8:8) a pokračujeme v dramatických výměnách až do velmi sporného rozhodnutí hlavního rozhodčího. Aleš Správka si vychutnává blok soupeře, ale rozhodčí dotek míče o blok neviděl a přisuzuje bod na stranu hostí (9:11). Sporná situace nikoho v dukláckém dresu nenechává klidným a máme tu červenou kartu (9:12) a konec nádherného volejbalu. Hosté nabídnutou příležitost již nepustili a z Liberce si odvážejí dva body za vítězství v tiebreaku. Autor: Zdeněk ŠOLC