HostéOstrava
Datum, čas25.3.2018 18:00
Skóre3 : 1
Sety22, -22, 23, 18

Čtvrtfinálová série se vrací za stavu 1:1 na zápasy v neděli zpět po Ještěd. Dukla ve druhém utkání totálně propadla v koncovce čtvrtého setu, když vedla 2:1 na sety a měla několik mečbolů od stavu 24:21. Bohužel se jí ale utkání nepodařilo dokončit a Ostrava tak srovnala čtvrtfinále UNIQA EXM. Kdo se dostane do vedení, to se muselo rozhodnout v útulné liberecké hale. Nakonec větší bojovnost předvedla Dukla a na Moravu se série vrací při vedení Severočechů 2:1 na utkání. č.: 148 dne: 25.03.2018 v hod.: 18:00 VK Dukla Liberec – VK Ostrava, s.r.o. 3:1 (25:22,22:25,25:23,25:18) Rozhodčí: Jaromír Kořenek a Petr Kvarda Počet diváků: 1012 Sestavy (od zóny I): Domácí: Správka, Holubec, Štokr, Galabov, Leikep, Janouch, libero: Kopáček a Kunc Střídali: Kriško T., Staněk, Indra Hosté: Janků, Kotas, Šmídl, Vašina, David, Biernat, libero: Sobczak Střídali: Balon Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Pro nás to bylo dnes těžké utkání. Byl to boj, kromě posledního setu. Bojovalo se na obou stranách. Z naší strany to byla trochu křeč, nehráli jsme uvolněně, ale pomalinku jsme se z toho dostali. Uhrávali jsme dnes těžké balony, které nám chyběly v tom předchozím utkání a tím jsme se drželi pořád nahoře. Takže spokojenost, vyhráli jsme a teď Ostrava musí potvrdit domácí prostředí. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Myslím si, že to bylo utkání hodné play off, se vším všudy. Dramatické tři koncovky se šťastným koncem pro nás. Jsme samozřejmě šťastní, že jsme urvali ten druhý důležitý bod a jedeme si do Ostravy pro třetí. Hosté: Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): Myslím si, že to byl stejný scénář jako při posledním utkání tady, v pondělí. Třetí set rozhodl o tom, že Dukla nás zlomila. Čtvrtý set jsme už nebojovali. Měli jsme tam své momenty, šance, které jsme nevyužili, jako jsme to udělali doma. Ale zase musím říct, že jedeme domů s hlavou nahoře. Myslím si, že celkový výkon byl úplně v pohodě. Jen platíme za mladost, co tu máme, a to v rámci nevynucených chyb. Jan Václavík (trenér VK Ostrava): My jsme měli dobrý střed, vyhráli jsme druhý set a srovnali jsme na 1:1. Asi byl dost rozhodující třetí set, protože tam jsme vedli 20:21, ale ten set jsme neuhráli. Navíc se nám dnes nepovedlo ubránit Honzu Štokra, ten hrál výborně. Neměli jsme tím pádem ani tolik bloků, jako poslední zápas doma v Ostravě. Popis utkání: První set byl ve znamení značného množství zkažených podání. Dokonce první tři body na straně Ostravy byly právě po zkažených servisech Dukly. Přesto po esu Honzy Štokra přichází hned v úvodu utkání menší trhák Dukly (4:1 – eso). Ale i Ostrava kvalitním podáním se rychle Dukle přibližuje (5:4 – eso David Janků). Potom ale hosté míří signálem středem do zámezí (Jan David – 7:4) a Dukla si své vedení bere zpět. Před prvním TT hosté blokem snižují na rozdíl jediného bodu (blok David Janků) a po time je za stav u 11:11 vyrovnáno (Matěj Šmídl smečí o blok Dukly). Po vyrovnání je k vidění v liberecké sportovní hale velmi kvalitní volejbal s pěknými výměnami. V koncovce do jednobodového náskoku nahlížejí hosté (19:20 – David Janků tvrdě dírou v bloku), ale proti ztrátě prvního dějství je domácí univerzál (Jan Štokr). Při podání Jakuba Janoucha se dvakrát tvrdě vyznamenává na útoku a posílá Duklu do vedení 23:21. První setbol utkání dokonce domácí univerzál získává svým dobře postaveným blokem (24:21). První setbol odvrací diagonální hráč hostí (Matěj Šmídl), ale druhý si již Dukla pohlídala. Kapitán Dukly z vedlejšího kůlu ukončuje první set, kde jsme byli svědky velmi kvalitní hry obou týmů. Druhá sada byla úplně totožná jako jsme měli možnost sledovat v prvním čtvrtfinále. Ostrava velmi riskovala na útoku a na podání a zaslouženě se rychle dostává do velice slušného vedení (2:4 – Dukla aut, 3:6 Matěj Šmídl ze zadní zóny I, 7.13 eso David Janků, 7:14 přísně posouzený dvoják Dukle). Dukla se snažila blokem (11:15 - Libor Leikep) a využívat svého univerzále, kterému se dnes velmi dařilo (Jan Štokr 33 bodů – 69,23% na útoku, 4x eso a 3 bodové bloky). Přesto to ale na zisk druhého setu nestačilo. Další zkažené podání Dukly dovoluje Ostravě získat první setbol druhé sady (20:24). Ale i hosté kazí své podání (18:18 na zkažená podání) a když Jan Štokr boduje přímo z podání na ukazateli již svítí 22:24. Až mladičký Lukáš Vašina ukončuje snad nejdelší výměnu utkání a získává pro Ostravu tak dlouho očekáváný 25. bod a vyrovnává stav utkání na 1:1 na sety. Hosté dobře naladěni ziskem druhé sady se po výměně stran dostávají do tříbodového vedení (2:4 Lukáš Vašina z HK bez bloku na zem, 4:7 – Lukáš Vašina eso). Získaný náskok si ale hosté sami prohospodařují. Dva útoky do autu (Matěj Šmídla a David Janků) a je vyrovnáno (7:7). Po TT přichází stejný dabl na útoku, tentokrát v opačném gardu – 10:8 pro domácí. Po esu kapitána Ostravy (Mateusz Biernat) je zase vyrovnáno (10:10). Dalo by se říci, že hosté začínají mít více ze hry. Drzá smeč dírou v bloku (Lukáš Vašina) vrací vedení na stranu Ostravy (12:13) a když domácí univerzál nepatrně přešlápne při smeči ze zadní zóny 1 lajnu, hosté vedou 15:17. Ještě za stavu 20:21 (eso David Janků) hosté nepatrně vedou, potom ale na podání přichází Jan Štokr a o osudu třetího setu je prakticky rozhodnuto (23:22 eso). Setbol pro domácí blokem zaznamenává Libor Leikep (24:23). Hned první setbol Dukla využívá. Jan Štokr tvrdou smečí po lajně sestřeluje ostravského hráče a domácí jsou ve vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu hosté nahlédli do vedení pouze v úvodu, když Dukla míří do autu (1:3). Aleš Holubec jedno-blokem za stavu 4:4 vyrovnává a od tohoto stavu začíná mít jasně navrch. Lví podíl na bodovém újezdu má domácí univerzál, který skládá jednu bodovku za druhou a výsledkem je velmi slušné vedení Dukly (6:4 – 2x smeč Jan Štokr, 10:6 – trojblok, 12:7 přísný verdikt rozhodčího nahrávači hostí, 15:9 – eso Jan Štokr). Hosté bojovali, ale na rozjetou Duklu již protizbraň nenašli. Naopak parádní kousek se povedl domácímu trenérovi Michalovi Nekolovi, který na podání posílá druhého svého univerzála Patrika Indru, který třemi parádními přímými body z podání posouvá Duklu k zisku třetího čtvrtfinálového utkání (20:13). První mečbol na sebe nenechává dlouho čekat (24:17 – zkažené podání David Janků). První mečbol odvrací Lukáš Vašina z nouzové nahrávky přes celé hřiště. Druhý si již Dukla pohlídala, když Tomáš Kriško tvrdou smečí podél bloku ukončuje velmi pohledné utkání.