HostéOstrava
Datum, čas19.3.2018 20:00
Skóre3:1
Sety20, -22, 20, 16

Na Josefa nám začíná dlouho očekávané play off o mistra ČR. Liberecká Dukla přivítala v první čtvrtfinále na domácí palubovce před kamerami ČT Sport vítěze předkola play off Ostravu. Ostrava dokázala v předkole zvítězit nad Fatrou Zlín 2:1 na utkání a společně s SKV Ústím postoupit do hlavní fáze play off. Ostrava se již v letošním ročníku pod Ještědem jednou ukázala a zanechala zde velmi dobrý dojem. V nádherném utkání sice podlehla bez zisku bodu 3:1 (25,25,-26,20) v nekonečně dlouhém utkání (123 minut), a nebýt nevynucených chyb na útoku v dramatických koncovkách, mohl být výsledek obrácený. Play off je ale úplně jiná soutěž, zde se nehraje na body, ale na vítězství. Zde mají větší zkušenosti svěřenci trenéra Michala Nekoly. I když Dukla s Ostravou nemá v play off zrovna nejlepší bilanci. V sezóně 2010/11 Dukla s Ostravou vypadla již ve čtvrtfinále a v sezóně 2012/13 dokázala Ostrava v semifinále libereckou Duklu opět přehrát a postoupit do finále, kde nakonec zvítězila a slavil titul. V loňském ročníku Ostrava vypadla hned ve čtvrtfinále a v sezónách 2014/15 a 2015/16 se do play off vůbec nedostala. Liberecká Dukla je pravidelným účastníkem play off. Loni skončila celkově třetí a před dvěma a třemi lety slavila titul. Dukla již letos jeden primát má. Koncem února získala Český pohár a dnes úspěšně vykročila za dalším cílem, když svého soupeře z Moravy přehrála 3:1 na sety za 110 minut. č.: 140 dne: 19.03.2018 v hod.: 20:00 VK Dukla Liberec – VK Ostrava, s.r.o. 3:1 (25:20 ,22:25, 25:20, 25:16) Rozhodčí: Matěj Dmejchal a Martin Hudík Počet diváků: 890 Sestavy (od zóny I): Domácí: Janouch, Správka, Holubec, Štokr, Kriško T., Leikep, libero: Kopáček a Kunc. Střídali: Indra, Galabov Hosté: Biernat , Janků, Kotas, Šmídl, Vašina, David, libero Sobczak. Střídali: Sedláček, Balon, Šoltys Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Zvládli jsme roli favorita. Utekl nám jeden set vlastními chybami. Víme o tom, že to nebylo dobré, ale nicméně vyhráli jsme, udrželi jsme si domácí vítězství a teď se připravíme na další utkání. Chceme tam u nich opět vyhrát. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Myslím si, že jsme začali příliš nervózně. Dělali jsme spoustu chyb a až postupem času jsme se dostali do dnešního zápasu. Jsme se zklidnili a s příchodem Patrika Indry nám přišly i body z útoku a potom až do konce utkání jsme drželi otěže my. Hosté: Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): Jsem trochu nazlobený. Přijeli jsme sem bojovat a pak jsme vůbec nebojovali. První dva sety jakžtakž vypadaly a pak třetí set, ten padl. Čtvrtý set nechci vůbec komentovat. Nejsme tady v roli favorita, není na nás vyvíjen tlak a my hrajeme úplně pos****. Takhle to prostě nemůže vypadat, takhle nás Liberec nemůže přejet. Sezona asi skončí v neděli a to nechceme. Musíme to změnit, ještě něco ubojovat. Protože, když budeme hrát takhle suše, bez emocí, tak to s Libercem nepůjde. Jan Václavík (trenér VK Ostrava): Z mého pohledu je škoda, že odsud odjíždíme s výsledkem 3:1 pro domácí. Protože si myslím, že to dneska v Liberci šlo uhrát. Prostě. Dostali jsme Honzu Štokra ze hřiště, srovnali jsme na 1:1, hráli jsme docela dobře. No a pak ve třetím setu domácí získali lehce náskok hned na začátku setu. Tím se asi zklidnili a zase mohli agresívně podávat. A úplně ve stejném duchu se nesl čtvrtý set. No a jak se Dukla zklidní, tak prostě přichází jejich drtivá ofenzíva a ta je těžká zkrotit. Popis utkání: Začátek utkání sledovala pouze hrstka věrných diváků, kteří dali přednost volejbalu před hokejem a mohli v klidu sledovat vcelku vyrovnanou partii. Obě družstva se pravidelně střídala na podání a až dobře postavený blok Ostravy dovoluje hostům odskočit o dva bodíky (4:6 – David Janků). Úspěšný blok na straně Dukly rychle vyrovnává stav první sady (6:6 – Libor Leikep). Až před odchodem k prvnímu TT utkání získává Ostrava zadarmo dvoubodové vedení, když domácí smečují do autu (6:8). Během time se nám začíná pěkně plnit hala diváky, to už na zimním stadiónu domácí tygři konečně zvítězili nad Hradcem Králové a rozjaření diváci začínají hlasitě podporovat domácí tým. Domácí si ale po time na hřišti špatně porozuměli a darují další bod hostům (6:9). Tříbodové manko se svěřencům Michala Nekoly podařilo rychle smazat a při podání Aleše Správky již vedou o dva body (13:11 - eso). Další nevynucená chyba Dukly na útoku stav prvního setu vyrovnává (13:13) a řada zkažených podání na obou stranách nám posouvá první dějství do druhého TT (16:15). Až po druhém time se konečně podařilo Dukle získat potřebný náskok k zisku první sady. Lví podíl na zisku plusových bodů má střídající Jan Galabov. Jeho nepříjemné podání, přesný útok z pipe a velmi tvrdá smeč ze zkrácené střelby Alešem Správkou dovoluje Liberci odskočit o čtyři body (20:16). Získaný náskok si již domácí pohlídali a za stavu 24:20 se mohli radovat z prvního setbolu utkání (Tomáš Kriško po zadarmo odevzdaném míči hned z první zakončil). Po dobře postaveném bloku (Libor Leikep) získává Dukla první set a ujímá se vedení 1:0 na sety. I druhý set byl v úvodu velice vyrovnaný. Až po prvním TT se hostů podařilo přímým bodem z podání (8:10 - David Janků) odskočit o dva body. Dukla trojblokem srovnává (10:10 – Jan Štokr). Po vyrovnání se domácím přestává dařit na útoku, a to nahrává hostům. K druhému TT odcházejí již se čtyřbodovým náskokem (12:16 – bloky a útok Matěj Šmídl). Dukla se v závěru setu snaží při podání Tomáše Kriška hosty bodově dostihnout (21:22 útok Jan Galabov a eso), ale to se jí úplně nepodařilo a po smeči Davida Janků o blok Dukly se i hosté dnes radují ze svého prvního setbolu. Tak jako Dukla, tak i Ostrava první setbol využívá blokem (Oliver Sedláček) a je vyrovnáno 1:1 na sety. V úvodu třetí sady dominovala Dukla. Při podání Patrika Indry se dostává Dukla do vedení 6:2 (blok Libor Leikep, útok do autu a nečisté hraní nahrávače Ostravy). Bohužel pro domácí náskok nevydržel dlouho. Za stavu 10:10 je vyrovnáno (na útoku se daří Matěji Šmídlovi), přesto k druhému TT odchází Dukla opět se čtyřbodovým náskokem (16:12 – Patrik Indra smečuje o blok hostí, blok Jan Galabov a Libor Leikep chytře sklepává nešťastně odehraný míč hosty na stranu LB). Získaný náskok si již Dukla neprohospodařila a když Jan Galabov zaznamenává své eso, máme tu první setbol třetího setu (24:20). Zkažené podání oddaluje konec sady, ale v další hře přesně sehraný signál středem (Jakub Janouch => Libor Leikep) ukončuje třetí set. Čtvrtý set již byl plně v režii favorita utkání. Dukla od prvních míčů si jde za svým cílem a rychle zvyšuje svůj náskok. Po esu (Aleš Holubec) již vede 4:0 a hosté jsou vývojem trošku zaskočeni. Po druhém esu Honzy Galabova v dnešním utkání odchází oba mančafty k prvnímu TT za stavu 8:3. V polovině setu se Ostravě podařilo snížit na rozdíl dvou bodů (12:10 – eso David janků), ale po druhém TT čtvrté sady na podání přichází Jan Galabov a o osudu dnešního utkání je prakticky rozhodnuto (20:14 – blok Libor Leikep, 5x blok v utkání). Po dalším přímém bodě v utkání Dukly (Jakub Janouch) se publikum v liberecké hale zvedá a slaví první mečbol (24:16). Hned první mečbol domácí využívají – hosté signálem středem (Oliver Sedláček) míří do autu a první čtvrtfinále je za námi. Dukla se ujímá vedení 1:0 na utkání. Nejlepším hráčem dnešního utkání byl vyhlášen domácí univerzál Patrik Indra – gratulujeme.