HostéÚstí n. L.
Datum, čas10.3.2018 18:00
Skóre3:1
Sety (13,-19,23,19)

VK DUKLA LIBEREC – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM: V posledním kole základní části přivítala Dukla Liberec ve své sportovní hale ambiciózní Ústí nad Labem. Dukla je stále ve hře o prezidentský pohár (za předpokladu že Karlovarsko zvítězí dnes doma nad Jihostrojem) a Ústí již má jistotu předkola play off, přitom v loňském ročníku zachraňovalo soutěž až v baráži v Turnově. Vedení Dukly při dnešním utkání představilo věrným divákům Český pohár, který Dukla vybojovala 26.2.2018 v TV finále ČP ve Svitavách po neuvěřitelném boji s Karlovarskem 3:2 (-17,14,-24,21,13). Dnešní utkání nepřineslo žádné překvapení. Favorit utkání Dukla Liberec předvedla dokonale soustředěný výkon a zaslouženě si v posledním kole připsala plný počet bodů a nyní se již může připravovat na závěrečné boje v play off, kam přímo postupuje z 2. místa. č.: 132 dne: 10.03.2018 v hod.: 18:00 VK Dukla Liberec – SK Volejbal Ústí Nad Labem 3:1 (25:13,19:25,25:23,25:19) Rozhodčí: Tomáš Buchar a René Činátl Počet diváků: 1020 Sestavy (od zóny I): Domácí: Janouch, Kriško, Veselý, Štokr, Galabov, Leikep, libero: Kopáček a Kunc. Střídali: Správka Hosté: Bartůněk L., Bartůněk V., Vodvárka, Kramár, Voth, Tibitanzl, libero: Pondělíček, Kořínek. Střídali: Prajzler, Průcha, Vanags Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Ústí hrálo velice houževnatě. Připadalo mi, že velmi dobře přihrávalo a my jsme dnes potřebovali získat tři body. To se nám podařilo, ale s naším výkonem být úplně spokojeni nemůžeme. Možná na nás dolehla velká oslava Českého poháru. Ohlédnutí za základní částí – Aleš Správka: Myslím si, že se od nás čekalo, že skončíme první nebo druzí. Nyní nám chybí body z Příbrami. Tam jsme prohráli 3:0. Jednalo se o období, kdy jsme hráli moc utkání a to na nás asi dolehlo. Bohužel jsme měli ten den tzv. šedivku, ten zápas jsme nezvládli a nyní nám ty body chybí. Bohužel, kdybychom tento zápas v Příbrami zvládli, tak jsme bez problému první. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Myslím si, že nám to dnes Ústí nedalo vůbec zadarmo. Bylo to velmi dramatické utkání a museli jsme si to uhrát sami. Nakonec jsme získali tři body. Ještě nevím, jak jsou výsledky, ale věřím, že půjdeme do play off nejhůře z druhého místa. Hosté: Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí Nad Labem): Kromě toho prvního setu, kdy nás Dukla zatlačila vším, co mohla, tak potom jsme vyhráli druhý set a myslím si, že jsme odvedli dobrý výkon. Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí Nad Labem): My jsme se vlastně v tabulce neměli kam posunout a přijeli jsme do Liberce udržet takovou naší dobrou herní pohodu. Myslím si, že v prvním setu rozhodl servis a i trochu jsme byli zatažení. Potom jsme ale začali hrát dobrý volejbal. Myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně. V posledním setu byl problém v tom, že jsme udělali dvě nebo tři chyby a Dukla toho dokonale využila. Celkově musím kluky pochválit, protože bojovali, i když to řeknu špatně, nám o nic už nešlo. Popis utkání: První set patřil s chutí hrající Dukle. Kvalitní podání a bezchybný útok dotáhl velmi snadno domácí k dílčímu vedení 1:0 na sety. Ale vraťme se na začátek první sady. Nevynucené chyby Ústí na útoku posílají velmi rychle Duklu do vedení 6:2. Po přímém bodě z podání (Jan Štokr) již domácí vedou 13:8. Hosté stejnou mincí oplácejí a po esu (Filip Kramár) se dotahují na pouhé tři body (14:11). Před odchodem k druhému TT zalívá nahrávač Ústí (Luboš Bartůňek) do autu a domácí se vrací do velmi slušného náskoku (16:11). Rozhodující úder přichází při podání domácího nahrávače (Jakub Janouch). Na jednom postavení se daří Dukle odskočit o deset bodů (22:12) a po ostré diagonální smeči (Jan Galabov) se domácí radují z prvního setbolu (24:13). Poslední slovo první sady patří domácímu univerzálu (Jan Štokr). Na tvrdý útok z vedlejšího kůlu již hosté obranu nenašli a domácí se ujímají vedení 1:0. Do druhé sady vlétl VSK jako vyměněný. Tvrdé podání Filipa Kramára posílá hosty při odchodu k prvnímu TT za stavu 4:8 z pohledu domácích. Tomáš Kriško sice přímým bodem z podání snižuje (8:10), ale potom domácí míří 2x do autu a dovolují hostům odskočit o pět bodů (9:14). Zpět na rozdíl dvou bodů se podařilo snížit Dukle blokem (Jakub Janouch) a nevynucenou chybou hostí (12:14). To je ale ze strany domácích překvapivě vše. Závěr setu patřil výborně hrajícímu Ústí. První setbol pro hosty získává signálem středem Jan Vodvárka (19:24). Hned první setbol hosté proměňují. Kvalitní podání (Toms Vanags)se odráží od domácího hráče a je vyrovnáno 1:1 na sety. Do třetího setu lépe vstoupila Dukla. Eso Honzy Štokra posílá domácí do vedení 4:2. Potom ale přichází několik nepřesností na útoku domácích, které pouští do vedení hosty (5:6). V těchto fázích sledujeme naprosto vyrovnané utkání. Obě družstva se střídají v nepatrném vedení a k vidění je opravdu nádherný volejbal za přesného rozhodování výborných rozhodčích. Až optimálně sehraný signál středem dovoluje domácím odskočit o dva body (Libor Leikep – 13:11). Na tříbodové vedení se Dukla dostává až za stavu 16:13 po bloku (Jakub Veselý). Ale i hostům se začíná dařit na bloku (Luboš Bartůňek – 18:17) a z náskoku zbyl pouhý bodík. Ještě za stavu 22:21 vede domácí celek o pouhý bod, potom ale přichází nevynucená chyba na smeči (Filip Kramár) a máme tu první setbol třetí sady (24:21). Hosté se nevzdávají. Martin Tibitanzl nejprve rychlíkem středem a následně blokem snižuje na rozdíl jediného bodu (24:23). Přichází druhý oddechový čas domácího trenéra Michala Nekoly. Po time Filip Kramár kazí své podání a pouští Duklu do vedení 2:1 na sety. Čtvrtý set byl až do stavu 10:10 naprosto vyrovnaný. Obě družstva hrála bez chyb a pravidelně se střídala na podání. Až přímý bod z podání (Jan Štokr – 5 es v utkání) posílá Duklu do vedení 12:10. Vzápětí na druhé straně se na podání vyznamenává kapitán hostí Filip Kramár, který halu Dukly velmi dobře zná (12:12). To je ale naposledy, co vidíme na ukazateli skóre vyrovnaný stav. Trojblok Dukly a nepřesnost na útoku hostí znamená, že k poslednímu TT utkání odchází Dukla za tříbodového vedení (16:13). V závěru setu na podání opět řádí Jan Štokr (21:17) a rychle přibližuje Duklu k tříbodovému vítězství. Za stavu 24:19 po úspěšné smeči Honzy Štokra začíná publikum v hale stoupat a slavit první mečbol. Na podání přichází Libor Leikep a svojí plachtou dokonale zaskočil přijímajícího hráče Ústí. Další eso utkání nám ukončuje velmi pohledné utkání, kde musíme pochválit hosty, že se nezalekli silné Dukly a předvedli kvalitní výkon.