HostéBenátky
Datum, čas3.2.2018 18:00
Skóre3:0
Sety(13,22,13)

VK DUKLA LIBEREC – VK BENÁTKY NAD JIZEROU: PEREX – Sobotní podvečer patřil v Liberci benáteckým klubům. Volejbalisté Dukly Liberec v útulné hale přivítali VK Benátky nad Jizerou a ve vedlejší hale, přímo v liberecké Home Credit Areně hrají své domácí utkání hokejisté HC Benátky nad Jizerou s Petrem Nedvědem proti HC Kladno (Jaromír Jágr). Právě toto utkání dost ovlivnilo dnešní návštěvu na Dukle, protože vedle přímo panovala Jágr mánie a dostat se na dnešní utkání nebylo vůbec snadné (naprosto vyčerpané parkovací kapacity). Jasným favoritem dnešního utkání byla Dukla, která si své postavení snadno pohlídala a Benátkám prakticky nedala žádnou šanci na příznivý výsledek. Zpestřením utkání byla gratulace trenéru juniorů a dlouholetého hráče Dukly Liberec Ivanu Jakubíčkovi ke kulatým narozeninám – gratulujeme. č.: 106 dne: 3.02.2018 v hod.: 18:00 VK Dukla Liberec – VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:13, 25:22, 25:13) Rozhodčí: Luboš Pecháček a Jan Kubinec Počet diváků: 520 Sestavy (od zóny I): Domácí: Janouch, Správka, Staněk, Štokr, Galabov, Leikep, libero: Kopáček a Kunc. Střídali: Indra, Piskáček, Kroužek Hosté: Dittrich, Fučík, Nesvačil F., Hudák, Rybníček, Pietkiewicz, libero: Sadílek a Němeček. Střídali: Vachoušek, Nesvačil M., Celerýn, Ticháček Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Dnes jsme zvládli roli favorita. Takto jsme si to dnešní utkání představovali. Od začátku jsme tlačili do servisu a Benátky jsme potom dobře ubránili. Měli jsme to i jednodušší, protože hosté neměli tolik kvalitní servis. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Jsem rád, že jsme dnes vyhráli za tři body. Měli jsme možnost zamíchat i se sestavou a všechny ty tři sety jsme měli pevně pod kontrolou, takže spokojenost. Hosté: Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Liberec nás dnes jasně přehrál. Řekl bych, že byl lepší na všech herních postech. Dnes jsme měli velké problémy na přihrávce podání. Navíc já jsem zraněn a ostatní se s příjmem moc nepoprali. Potom jsme útočili proti dvojbloku i trojbloku a potom to byl jasný zápas. Duklu jsme nepřekvapili ničím a výsledkem je prohra 3:0 a jedeme domů. Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): Samozřejmě jsme dnes viděli velký rozdíl v úrovni hry mezi námi a Duklou. Navíc mě mrzí, že rozhodčí musí domácím pomáhat, i když je takový velký herní rozdíl mezi družstvy. Popis utkání: Po vyrovnaném začátku utkání přichází po prvním TT rozhodující bodový újezd při podání domácího kapitána Aleše Správky (11:7). Před druhým TT přichází na podání Jan Štokr a bodový rozdíl je na jednom postavení desetibodový (19:9). V koncovce setu oba trenéři žádají dvoj-střídání. Konec setu patří novému muži na hřišti Patrikovi Indrovi, když dvěma přímými body z podání ukončuje sadu (2x prasátko 25:13). V druhém setu se domácí ujímají vedení 2:0 hned na začátku setu. Mohla za to velmi tvrdá smeč Honzy Štokra a parádní blok Lubomíra Staňka. Před odchodem k prvnímu TT druhé sady přidává Dukla dvojblokem na 8:5 (Jakub Janouch a Lubomír Staněk). Až při nekompromisním podání Filipa Nesvačila se hostům podařilo s Duklou srovnat krok (10:9 eso a blok Jakub Rybníček). Přesto k druhému TT již Dukla odchází opět s dostatečným bodovým náskokem (16:11 – nečisté hraní hostů). V koncovce druhé sady se Benátkám podařilo opět snížit na rozdíl jediného bodu. Dukla trochu hrála nečistě a také dvakrát mířila do autu (21:20). Přesto první setbol získává Dukla po dalším vydařeném obranném bloku (Libor Leikep – 24:22). Hned první setbol druhé sady domácí proměňují (Aleš Správka chytře prostrčil míč dírkou v bloku) a ujímají se vedení 2:0 na sety. Třetí set byl ve znamení tvrdého a přesného podání Dukly a hlavně kvalitního bloku. Při podání Lubomíra Staňka domácí odskakují až na rozdíl 11:2 (Jan Galabov a Jan Štokr blokem a 1x eso). Další body rychle naskakují na kontě domácího celku při podání Honzy Štokra (14:3) a o osudu utkání je prakticky rozhodnuto. V závěru setu přichází tradiční dvoj-střídání a už je jenom na mládí, jak utkání dohraje. Obraz hry se nemění. Za stavu 24:11 po zkaženém podání Benátek se celá hala zvedá, aby společně oslavila poslední bod utkání. Hosté dvakrát odvracejí ztrátu třetího setu (Martin Ticháček smečí z vedlejšího kůlu a Pawel Pietkiewicz z hlavního). Potom ale Benátky kazí své podání a je konec utkání.