HostéBrno
Datum, čas22.1.2018 17:00
Skóre3:0
Sety(14,23,15)

INFORMACE o utkání UNIQA Ex-ligy ročník 2017/18 VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL BRNO: PEREX – V televizní dohrávce 16. kola se v liberecké sportovní hale pod Ještědem střetla domácí Dukla s Volejbalem Brno. Oba naši zástupci se v minulém týdnu střetli v evropských soutěžích s italskými týmy série „A“, a proto dva dny navíc určitě po těžkém střetnutí oba celky přivítaly. Favoritem pondělního klání je Dukla, která se drží v silné čtyřce, ale Brno dokázalo vždy favority potrápit. Vyprávět by o tom mohl úřadující mistr Jihostroj, který utkání v Brně zachraňoval až v tiebreaku. To Dukla v Brně dokázala zvítězit bez ztráty setu a v prvním setu domácím povolila pouhých 9 bodů. Dnešní utkání bylo velmi podobné. Nakonec favorit utkání potvrdil svoji sílu a zaslouženě zvítězil bez ztráty setu a připsal si první extraligové vítězství v roce 2018. č.: 93 dne: 22.01.2018 v hod.: 17:00 VK Dukla Liberec – Volejbal Brno 3:0 (25:14,25:23,25:15) Rozhodčí: Petr Kvarda a Tomáš Fink Počet diváků: 650 Sestavy (od zóny I): Domácí: Janouch, Správka, Holubec, Štokr, Galabov, Veselý, libero: Kopáček, Kunc. Střídali: Indra, Piskáček Hosté: Handlíř, Mendoza, Boula, Hrazdíra, Pražák, Okošanović, libero Weber. Střídali: Římal, Červinka, Klapal, Stanislav Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Jsme rádi, že jsme zvládli roli favorita utkání. Hráli jsme od začátku, řekl bych na plné pecky, vycházel nám servis. Bylo to i vidět. Tlačili jsme servisem v prvním a třetím setu. Ve druhém nám servis trochu ulétl, udělali jsme zbytečné chyby a set byl potom vyrovnaný. V koncovce jsme byli trpělivější a zvedli jsme těžké míče, které jsme dohráli. Dnes jsme byli lepší ve všem než Brno. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dnes jsme hráli zodpovědně všechny tři sety. Myslím si, že ne bez problémů, ale koncentrovaně jsme si došli pro tři body. Hosté: Michal Hrazdíra (kapitán Volejbal Brno): Liberec dnes výborně podával a k ničemu nás vůbec nepustil. Ve druhém setu jsme se Dukle vyrovnali, ale úplně zbytečně jsme v koncovce prohráli a to nás poznamenalo. Ve třetím setu se Liberec vrátil ke svému dobrému servisu a my jsme nebyli schopni přihrát a proti vysoké obraně jsme se již neprosadili. Prostě takto s Libercem hrát nejde. Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno ): Dnes k utkání toho asi moc neřeknu. Gratuluji Liberci k dobrému výkonu. My jsme dnes neměli Duklu čím překvapit. Kromě druhého setu byl Liberec dnes jednoznačně lepší. Popis utkání: Dukla vletěla do utkání úplně stejně jako v Brně. Drtivé podání a parádní blok odstavil Brno do role pozorovatele a stav na ukazateli skóre rychle narůstal. (3:0 blokem Jan Štokr a Jakub Janouch, 6:1 2x blok Jakub Veselý, 10:3 eso Jan Štokr – 110 km/hod). Před odchodem k druhému TT se na podání vyznamenává Jakub Veselý a svěřenci Michala Nekoly odcházejí k odpočinku s luxusním náskokem (16:7). Po time si domácí náskok v poklidu pohlídali a když Jakub Veselý zaznamenává svůj první přímý bod z podání, máme tu první setbol utkání (24:14). Hned první setbol Dukla proměňuje blokem (Jakub Janouch – Aleš Holubec). Druhý set byl od úvodu až do konce vyrovnaný. Až do stavu 11:11 se obě družstva přetahovala o jedno-bodové vedení. Až když Jan Galabov ukončuje z hlavního kůlu jednu z nejdelších rozeher, Dukla odskakuje o dva body (13:11). Po velmi tvrdé smeči Honzy Štokra získává Dukla za stavu 15:12 tříbodové vedení, které se ale rychle rozplyne při podání brněnského kapitána (Michal Hrazdíra – eso a jedno-blokem Ondřej Boula - 15:15). Po dalším parádním podání Brna (Richard Stanislav – 19:20) dokonce hosté v koncovce nahlédli do nepatrného náskoku. Po time domácího trenéra se domácí vrací do vedení při podání Honzy Štokra. Po dalším špatném příjmu Jakub Janouch ukončuje hned z první rozehru a Dukla se raduje z prvního setbolu druhé sady (24:21). Zkažené podání domácích a přesný útok Michala Hrazdíry rychle zvedá domácího trenéra a ten žádá oddechový čas (24:23). Po time sadu z hlavního kůlu ukončuje Jan Galabov a domácí jsou ve vedení 2:0 na sety. Třetí set byl zrcadlem prvního. Dukla se vrátila k perfektním blokům a přesnému tvrdému podání a náskok na straně Dukly rychle narůstal (7:2 útok Honzové Galabov a Štokr, 9:3 na útoku Aleš Správka, 13:4 2x eso Jakub Veselý). Hosté prostřídali všechny hráče z lavičky, ale Dukla již držela dnešní utkání pevně pod kontrolou. Po druhém TT vystřídal domácí trenér Michal Nekola nejlepšího hráče televizního utkání (Jakub Janouch) mladičkým Ondřejem Piskáčkem a na univerzála za Honzu Štokra poslal Patrika Jindru. Na utkání to nemělo vůbec žádný vliv. Dokonce poslední míč patřil posledně jmenovanému. Patrik z vysoké výšky přes blok ukončuje z odcházky velmi jednoznačné utkání a Dukla získává plný počet bodů. Autor: Zdeněk ŠOLC