HostéOdolena Voda
Datum, čas2.12.2017 18:00
Skóre3:0
Sety(20,12,19)

Hosté vstoupili do utkání velice dobře a od prvních míčů měli malinko více ze hry. Dokonce po přímém bodě z podání vedli za stavu 5:9 na favoritem utkání o čtyři body (eso Michael Hadrava). Až do druhého TT si hosté bezchybnou hrou udržovali velice slušný náskok (14:17), potom ale na servis přichází Aleš Holubec a jeho plachtivé podání dělá hostům značné problémy. Na jednom postavení se domácí dostávají do slušného náskoku (21:17), který jim stačí k zdárnému ukončení první sady. Za stavu 24:19 hosté útočí do sítě a Dukla se raduje z prvního setbolu. Ten ještě hosté odvracejí, ale potom kazí své podání a je konec. Úvod druhé sady si již svěřenci Michala Nekoly pohlídali a k prvnímu TT odcházejí za stavu 8:4 (2:0 blok Jan Galabov, 5:2 hosté kazí při útoku, 8:4). Při smečovaném podání Honzy Štokra to s hosty chvilku vypadá na ručník. Jeden útok za druhým končí mimo hrací plochu a náskok Dukly rapidně narůstá (20:9 – eso). V závěru se na palubovku dostává dvojice domácích mladíků. Patrik Indra a Ondřej Piskáček. Prvně jmenovaný v koncovce třikrát v řadě úspěšně útočí a máme tu první setbol druhého setu (24:12). Hned první setbol domácí proměňují dobře postaveným blokem (Aleš Holubec). Do třetího setu nechal Michal Nekola juniory na palubovce a ti se mu odvděčili kvalitním výkonem. Ani tato změna nezastavila rozjetou Duklu, ta pouze v úvodu prohrávala, ale od stavu 13:13 začíná přehrávat hosty. Podpis pod herním útlumem hostů má i nepříjemné zranění Michaela Hadravy, který si vyvrtnul kotník na pravé noze při dopadu z bloku. Domácím se začíná dařit hlavně na bloku (Jan Galabov, Libor Leikep – 22:18) a na útoku jsou prakticky bezchybní. Výsledkem je rychlý konec utkání. První mečbol utkání přichází po zkaženém podání AERA (Kevin Carabali). Po další nevynucené chybě hostů na útoku je konec zápasu a Dukla se raduje z plného zisku bodů. Autor: Zdeněk ŠOLC