HostéPříbram
Datum, čas21.10.2017 18:00
Skóre3:0
Sety17,22,15

Dukla od úvodních míčů naznačila, jak se dnešní utkání bude vyvíjet. Parádní podání (Aleš Správka eso 2:0, Jan Galabov eso 8:3) a útok hostí do autu a svěřenci Michla Nekoly odcházejí k prvnímu technickému odpočinku s pětibodovým náskokem. Až po TT se i hosté osmělují a při podání Martina Böhma snižují na dva body (11:9, dvoják Dukly a eso). Po time domácího trenéra se rychle Dukla zásluhou kvalitní obrany vrací do velmi slušného vedení. Tentokrát se na bloku vyznamenává Jakub Veselý a Jan Štokr (15:11). Po druhém TT zaznamenává Honza Galabov další přímý bod z podání a o osudu prvního dějství je prakticky rozhodnuto. V závěru chycené míče v body proměňuje domácí univerzál (Jan Štokr) a když Jan Glabov tvrdě útočí z hlavního kůlu, máme tu první setbol zápasu (24:17). Hned první set Dukla využívá. Jan Štokr zastavuje blokem Radka Sudu a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety. Druhý set začala daleko lépe Příbram. Po špatném příjmu hned z první zakončuje Travis Passier (0:2) a když hlavní rozhodčí odpíská Dukle druhé nečisté hraní, hosté jsou ve vedení o tři body (2:5). Přesto se domácím podařilo nepříznivý vývoj druhé sady do prvního TT otočit. Hosté smečují do anténky (Nikola Renovica), následuje kvalitní pipe (Jan Galabov) a ukázkový blok (Lubomír Staněk), který znamená vedení 8:7 pro domácí. Po návratu z time přichází několik nevynucených chyb domácích na útoku a máme tu dokonce čtyřbodové vedení hostů (12:16). Čtyřbodové vedení se podařilo Dukle snížit esem. Lubomír Staněk posílá své podání do pásky, přes kterou se míč jen přehoupl do pole soupeře (17:19). Po time hostů se podařilo Příbrami třikrát bodovat a získat velmi slibný náskok pro klidné ukořistění setu (17:22). Nic takového se ale nekonalo. Dukla získává podání, na které jde kapitán Aleš Správka. Opět kvalitní obrana Liberce a hlavně Alešovo podání (22:22 eso) znamená, že na jednom postavení Dukla rychle získává svůj první setbol druhého setu (Jan Štokr smečí přes blok). Tak jako v prvním setu domácí hned první setbol využívají dobře postaveným trojblokem (Jan Galabov). Třetí set byl již jasnou záležitostí pro domácí. Hosté po lacino prohrané koncovce již nekladli skoro žádný odpor a Dukla si s přehledem dokráčela pro tři body (5:2 Jakub Janouch na druhou přes, 9:5 hosté do autu, 11:9 eso hosté Travis Passier, 16:11 2x eso Jan Galabov, 24:15 velmi přesně sehraný signál středem Ondřej Piskáček => Jakub Veselý, proměněný mečbol Patrik Indra sestřelil ve velkém autu kapitána hostí). Autor: Zdeněk ŠOLC