HostéPraha
Datum, čas30.9.2017 18:00
Skóre3:0
Sety(15,18,16)

VK Dukla Liberec – VolleyTeam ČZU Praha 3:0 (25:15, 25:18, 25:16) Rozhodčí: Renčín K., Kostka M. Počet diváků: 950 Sestavy (od zóny I): Domácí: Kriško T., Holubec, Štokr, Galabov, Leikep, Janouch, libero Kopáček, Kunc Střídali: Indra, Piskáček Hosté: Patočka, Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, Kuliha, libero Kop Střídali: Horák, Svoboda, Kočka, Pavelka Vyjádření: Domácí: Aleš Správka (kapitán VK Dukla Liberec): Dnes jsme Prahu přehráli především na podání a na obraně. Sice jsme tam měli nějaké nedostatky, ale na první utkání si myslím, že když to bylo kolem patnáctky, tak můžeme být spokojení. Budeme se připravovat na další zápas. Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Myslím si, že jsme dnes podali spolehlivý výkon. Utkání bylo hlavně o servisu a obraně na síti, takže to bylo celkem bezproblémové utkání. Sice tam ještě jsou nějaké chybičky, ale pevně věřím, že se to během sezóny ještě zlepší. Hosté: Matyáš Démar (kapitán VolleyTeam ČZU Praha): První set na nás dolehla velká nervozita – byl to náš první zápas. Pro někoho to byla i premiéra v extralize. Takže nervozita se podílela na začátku. Jinak Dukla hrála výborně a přehrála nás senzačně na servisu. My jsme nedokázali odpřihrávat a na síti je zatlačit. Ani jednou jsme dnes nevedli a nedostali Duklu pod tlak. Takže Dukla zaslouženě vyhrála. Miroslav Malán (trenér VolleyTeam ČZU Praha): Dukla hrála od začátku utkání koncentrovaně a zatlačila nás servisem. Potom už jsme neměli proti nim co hrát, protože nás dostali dál od sítě – hráli výborně. No a my jsme hráli jen, co nám soupeř dovolil. Dukla byla o několik tříd lepší. Popis utkání: V úvodu utkání se obě družstva pomalu seznamovala se začátkem soutěže. Přece jenom přátelská utkání a turnaje byly úplně něco jiného než opravdový boj o extraligové body. K prvnímu technickému odpočinku odcházeli svěřenci Michala Nekoly s náskokem 3 bodů (8:5). Po návratu z time se na útoku vyznamenává Jan Štokr a na podání reprezentant Jakub Janouch a body na kontě Dukly narůstají. Jakub po dvou esech opouští své podání až za stavu 15:6 a prakticky o osudu první sady je rozhodnuto. Po bloku Honzy Štokra se velmi slušně zaplněná liberecká hala dočkala prvního setbolu (24:14). První vysokoškoláci odvracejí. Vzápětí kapitán hostí kazí podání a Dukla se ujímá vedení 1:0 na sety. I druhý set začala Dukla velmi svižně na podání. Tomáš Kriško dvakrát zaznamenává eso a domácí se hned v úvodu ujímají vedení 4:0. Hosté se za stavu 6:5 (eso Marek Šulc) dostávají na dostřel jediného bodu, ale to je na dlouhou dobu ze strany vysokoškoláků vše. Opět kvalitní podání libereckého nahrávače Jakuba Janoucha dostává hosty daleko od sítě a ty jen vracejí zadarmo míč na soupeřovu stranu. Toho Dukla bezchybnou hrou a kvalitním blokem využívá a dostává s do sedmibodového náskoku (18:11). Až dvojí střídání hostů kosmeticky upravuje nepříznivý stav pro hosty. Nepříjemné podání druhého nahrávače Martina Kočky a nečisté hraní Dukly snižuje až na rozdíl tří bodů (18:15). Až po oddechovém čase, který si rychle vyžádal domácí trenér Michal Nekola, se podání dostává na stranu domácích a ty během dvou postavení získávají první setbol druhého dějství (opět kvalitní podání Tomáše Kriška - 24:17, 4x eso v utkání). Druhý setbol proměňuje Jan Galabov a Dukla je jediný set od vítězství v premiéře letošního ročníku UNIQA extraligy mužů. I ve třetím setu domácí tlačí na podání a po esu Jana Galabova se ujímají vedení 6:3. Po bloku Aleše Holubce odchází svěřenci Michala Nekoly k prvnímu TT se čtyřbodovým náskokem (8:4). Hosté se snaží prosadit na útoku i z nouzových nahrávek, ale dost kazí a bodový náskok pomalu začíná narůstat (13:7). Po druhém TT za stavu 16:10 střídá nejlepší volejbalista ČR Jan Štokr (18 bodů, 3x blok a 15 na útoku - 68%) na svůj post pouští Patrika Indru. Na nahrávce se prostřídal Jakub Janouch a jeho místo nahradil Ondřej Piskáček - další úřadující mistr Evropy na palubovce, kteří do dnešního utkání nastoupili (za ČZU Pavel Horák a Jan Svoboda). Obraz hry se ale nezměnil. Dukla nadále v dnešním utkání kraluje a rychle spěchá do koncovky. Po přesné zalívce Aleše Holubce tu máme první mečbol utkání. Zkažené podání a jednoblok Jana Kulihy oddaluje konec utkání, potom ale druhý nahrávač ČZU kazí podání a je dobojováno. Dukla za 76 minut získává plný počet bodů. Autor: Zdeněk ŠOLC