Domácí Hosté Datum Popis Skóre Sety
5. FINÁLE České Budějovice VK Dukla Liberec 5.5.2019 3:0 Detail
4. FINÁLE VK Dukla Liberec České Budějovice 1.5.2019 3:2 Detail
3. FINÁLE České Budějovice VK Dukla Liberec 27.4.2019 3:0 Detail
2. FINÁLE VK Dukla Liberec České Budějovice 23.4.2019 K druhému finále dnes oba týmy nastupovaly v liberecké sportovní hale pod Ještědem. V Českých Budějovicích zvítězil Jihostroj 3:0 a ujal se ve finále vedení 1:0 na utkání. V základní části Dukla doma dokázala Jihostroj ve 20. kole zdolat také bez ztráty setu a proto byla pro dnešní utkání mírným favoritem. Zda se potvrdí přísloví můj dům, můj hrad jsme si museli ale chvilku počkat. Nakonec se přísloví do puntíku vyplnilo a po vítězství 3:2 máme finálovou sérii vyrovnanou 1:1 na zápasy. 3:2 Detail
1. FINÁLE České Budějovice VK Dukla Liberec 19.4.2019 0:3 Detail
4. Semifinále Kladno VK Dukla Liberec 12.4.2019 1:3 Detail
3. Semifinále VK Dukla Liberec Kladno 9.4.2019 Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se nám semifinálová série vrací do Liberce. Obě družstva uhájila vedení na svých palubovkách. V prvním utkání jasně zvítězila Dukla 3:0, když hosté ve třetím setu získali pouhých deset bodů. Na Kladně jsme byli svědky nekonečně dlouhého dramatu se šťastným koncem pro Kladno, které zvítězilo až ve zkráceném pátém setu 15:12, přitom Dukla ještě za stavu 9:11 z pohledu domácích, vedla o dva body. Semifinále se hraje na tři vítězná utkání, a proto byl dnešní zápas velmi důležitý pro oba celky. A také to tak na liberecké palubovce vypadalo. Nádherný volejbal z obou stran a skvělá volejbalová atmosféra musela u televizních obrazovek v přímém přenose oslovit i toho největšího laika pro hru pod vysokou sítí. Dukla nakonec využívá domácí prostředí a vítězí 3:0 a k dalšímu utkání odjíždí v roli menšího favorita. Pro postup do finále ji chybí poslední krůček = jedno vítězství. 3:0 Detail
2. Semifinále Kladno VK Dukla Liberec 6.4.2019 3:2 Detail
1. Semifinále VK Dukla Liberec Kladno 3.4.2019 Ve středu v nezvyklém čase pro Duklu (před muži hrály od 16 hodin ženy Dukly své první semifinále s Prostějovem a zvítězili po boji 3:2) začala repríza loňského a předloňského semifinále naší nejvyšší soutěže mezi domácí Duklou a Kladnem. Předloni Dukla padla 4:2 na utkání za 656 minut, když v posledním domácím utkání podlehla nejtěsnějším rozdílem 2:3 (-23,-21,12,-18) za neuvěřitelných 134 minut před 1500 diváky (celkem předloňské semifinále shlédlo 6205 diváků). V loňském roce se podařilo Kladnu Duklu opět udolat. Tentokrát se již hrálo pouze na tři vítězná utkání jako v letošním ročníku a Kladno po prohraném prvním utkání v Liberci, třikrát za sebou zvítězilo a postoupilo do finále, kde se muselo sklonit před Karlovarskem. Letos se Dukle proti Kladnu moc nedařilo, když dvakrát podlehla stejným výsledkem. Doma 2:3 (-19,20,23,-24,-13) za 123 minut před 1013 diváky a na Kladně 2:3 (-15,19,-23,14,-12), 824 diváků, 119 minut. Dukla se v semifinále musí obejít bez svého přijímajícího smečaře Petra Šulisty, který v loňském roce hrál výborně právě za Kladno. To Kladno na Duklu přijelo kompletní i s ruským hráčem Sergeyem Baranovem, který v polovině soutěže citelně Kladno posílil. Vstup do semifinálové série vyšel lépe Dukle, která svému soupeři dnes nedala sebemenší naději na úspěch a bez ztráty setu se ujímá vedení 1:0 na zápasy. V sobotu semifinále pokračuje na Kladně před TV kamerami již od 17 hodin. 3:0 Detail
Play-off AERO Odolena Voda VK Dukla Liberec 28.3.2019 2:3 Detail
Play-off VK Dukla Liberec AERO Odolena Voda 25.3.2019 Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se čtvrtfinálová série vrací pod Ještěd do sportovní haly Dukly Liberec. Zda Dukla opět využije domácího prostředí, jako v prvním čtvrtfinále se přišlo na vlastní oči přesvědčit opět velké množství fantastických diváků, kteří měli lví podíl na zisku prvního bodu Dukly. Stejnou mincí oplatili fanoušci AERA v odvetě, kde domácí AERO v naprosto stejném čase 104 minut Duklu přehrálo a vyrovnalo. Dnešní utkání má i slavnostní přívlastek. Dlouholetý člen a kronikář Dukly, reprezentant ČSSR, s titulem Mistra světa v roce 1966, bronzový medailista z olympijských her v Mexiku 1968 a věrný divák Dukly Liberec, který již řadu let nechyběl na jediném mistrovském utkání Dukly - Mgr. Josef Smolka starší slaví životní jubileum (80 let - gratulujeme). Ale musíme se vrátit na palubovku liberecké sportovní haly, kde domácí volejbalisté předvádějí velmi kvalitní a hlavně naprosto bezchybný výkon a zaslouženě vítězí ve třech setech třetího čtvrtfinálového utkání play off UNIQA extraligy mužů a ujímá se vedení 2:1 na zápasy a ve čtvrtek pokračuje čtvrtfinále dalším zápasem v Odoleně Vodě v netradičním čase 20:15 hodin před televizními kamerami ČT Sport. 3:0 Detail
Play-off AERO Odolena Voda VK Dukla Liberec 22.3.2019 3:1 Detail
Play-off VK Dukla Liberec AERO Odolena Voda 19.3.2019 Velmi slušně zaplněná liberecká sportovní hala Dukly dnes přivítala první čtvrtfinále. Úplně ve stejný den, jako v loňském roce, právě na Josefa jsme zde byli svědky velmi pěkného prvního čtvrtfinále mezi Duklou a Ostravou, kde domácí po boji za 110 minut zvítězili 3:1 na sety a získali první vítězství v sérii. Letos na Duklu přijíždí AERO, které letos ve 21. kole Duklu sesadilo z prvního místa extraligové tabulky, když doma zvítězilo v pěti setech za 130 minut 3:2. Toto vítězství AERO katapultovalo z 10. místa na 8.. Doma si Dukla vítězství pohlídala a zvítězila za tři body 3:1 v 10. kole. Play off je ale úplně jiná soutěž, zde se začíná s čistým stolem a kdo chce postoupit do semifinále, musí svého soka třikrát přehrát. AERO v loňském roce skončilo po základní části poslední a svoji účast v extralize zachránilo až v posledním utkání baráže s Beskydy. To Dukla Liberec je pravidelným účastníkem ply off a má letité zkušenosti. Minulý rok a předloni skončila celkově třetí a před třemi a čtyřmi lety slavila dokonce titul. Čtvrtfinálová série pro Duklu začíná velice dobře. AERO po výborných výkonech v posledních dvou zápasech předkola play off předvádělo dnes na Dukle fantastický výkon, ale na domácí to přesto nestačilo. Dukla dokázala vybojovat dvě velice těžké koncovky v prvním a druhém setu. Ve třetím stahovala 11-ti bodový náskok, ale těsně podlehla a čtvrtý set si již pohlídala a ujímá se vedení 1:0. Čtvrtfinálová série pokračuje v pátek 22.3.2019 od 18:00 hodin na AERU. 3:1 Detail
22. kolo VK Dukla Liberec Benátky nad Jizerou 9.3.2019 V posledním kole základní části přivítal Liberec poslední tým soutěže a již jistého účastníka baráže o extraligu v příštím roce VK Benátky nad Jizerou. Utkání nebylo žádným tahákem, proto do hlediště nepřišlo tolik lidí, jako jsme byli v jiných zápasech v liberecké sportovní hale zvyklí. Dukla v tréninkovém tempu potvrdila roli jasného favorita a zaslouženě si připsala plný počet bodů. Zda získá prezidenský pohár jako Bílí tygři v sousední hale v hokeji, musela ale chvilku počkat, jak dopadne utkání v Příbrami. Zde totiž hrál Jihostroj a musel by ztratit 2 body. Překvapení se v Příbrami nekonalo, a tak Liberec do play off postupuje z druhého místa a na svého soupeře si bude muset počkat, jak dopadne předkolo play off. 3:1 Detail
21. kolo Odolena Voda VK Dukla Liberec 2.3.2019 3:2 Detail
20. kolo VK Dukla Liberec České Budějovice 23.2.2019 Ani ne za týden se střetává Dukla s Jihostrojem v dalším velmi důležitém utkání. Minulý týden v nedělním semifinále ČP v Kutné Hoře dokázal Jihostroj těsně zvítězit v pětisetové bitvě 3:2 (17,22,-21,-27,12) a postoupit do finále, kde si snadno poradil s Kladnem 3:0 a získal druhou nejcennější trofej v naší republice. Nyní oba aktéry čekal nelítostný boj o průběžné vedení v UNIQA extralize mužů. V 9. kole na domácí palubovce zvítězil Jihostroj nad Duklou před velmi slušnou návštěvou (1.320 diváků) v pěti setech 3:2 (31,-28,-20,23,12) a usadil se v čele naší nejvyšší soutěže, kde si udržuje nepatrný dvoubodový náskok před Duklou. V případě, že by se Dukle dnes podařilo zvítězit za tři body, vystřídala by Jihostroj na vedoucí pozici a vybojovala si lepší výchozí pozici pro play off, které se kvapem blíží. Na dnešní utkání přišlo do liberecké sportovní haly Dukly opravdu velké množství diváků. Ti měli možnost nejprve shlédnout extraligový zápas žen. Ženy Dukly se střetly s Olympem (3:1) a nyní diváky čekal atraktivní souboj dvou titánů, ve kterém se nakonec podařilo Dukle zvítězit 3:0 a po deseti kolech Jihostroj vystřídat na výsluní UNIQA EXM. 3:0 Detail
19. kolo Kladno VK Dukla Liberec 9.2.2019 3:2 Detail
18. kolo VK Dukla Liberec Příbram 4.2.2019 V dohrávce 18. kola naší nejvyšší soutěže přivítala před TV kamerami Dukla Liberec volejbalisty z Příbrami. V Příbrami Dukla hladce zvítězila bez ztráty setu 3:0 (22,19,21) a v případě podobného výsledku by se domácí hráči bodově dotáhli na dosud vedoucí Jihostroj České Budějovice, který v posledních třech kolech bodově ztrácel. Dukla v současné době předvádí výborný volejbal a zaslouženě 8x v řadě zvítězila. Naposledy bez zisku jediného bodu hrála v Brně 20.10.2018, kde podlehla 3:0 a to je také v letošním ročníku jediné utkání, kde Dukla nezískala ani bod. V minulém kole Příbram podlehla na domácí palubovce také Brnu (1:3), ale to ještě bylo Brno v kompletní sestavě. Po tomto utkání klíčoví hráči Brna přestoupili do „B“ družstva, aby vyhráli 1. ligu a tím se nám trochu obě soutěže znehodnotily. Ale vraťme se k dnešnímu utkání. TV utkání nakonec dopadlo dle předpokladu. Dukla získává plný počet bodů a během tří kol vymazává sedmibodový náskok Jihostroje a jen díky menšímu počtu vítězství se nadále vyhřívá na druhém místě. 3:0 Detail
17. kolo Ústí nad Labem VK Dukla Liberec 26.1.2019 0:3 Detail
16. kolo Karlovarsko VK Dukla Liberec 19.1.2019 0:3 Detail
14. kolo Praha VK Dukla Liberec 10.1.2019 1:3 25:22, 15:25, 22:25, 21:25 Detail
15. kolo VK Dukla Liberec Brno 7.1.2019 PEREX – V TV předehrávce 15. kola naší nejvyšší soutěže přivítala Dukla Liberec v prvním letošním utkání na své palubovce Volejbal Brno. V Brně Dukla nečekaně podlehla bez zisku setu a v dnešním utkání chtěla svému soupeři porážku vrátit. Trenér Dukly Michala Nekola na dnešní utkání své svěřence velmi dobře připravil a odveta se podařila. Za podpory fantastického obecenstva dokázali domácí volejbalisté zvítězit 3:0 a připsat si plný počet bodů. Nesmíme ještě zapomenout, že Dukla již ve svých řadách zpět přivítala hráče z hostování z Benátek (Patrik Indra a Tomáš Kunc). 3:0 Detail
13. kolo VK Dukla Liberec Ostrava 22.12.2018 Duklu Liberec dnes na domácí palubovce čekalo poslední utkání v letošním roce. Mistrovský zápas mezi svátky si Dukla přeložila až na leden, a tak konec roku chtěla zakončit vítězně a pod stromeček si nadělit plný počet bodů. V druhém kole letošního ročníku UNIQA extraligy mužů to u dnešního soupeře VK Ostravy na jeho palubovce neměla vůbec lehké. Vítězství zachraňovala až ve zkrácené hře, přitom ještě za stavu 11:9 prohrávala o dva body. V dnešním utkání nakonec zůstaly všechny body pod Ještědem. I když Ostrava hrála mimo třetího setu a jednotlivých koncovek velice dobře, dnes ale na s chutí hrající Duklu prostě neměla a musela se porážkou 3:0 smířit. Nyní oba celky čeká odpočinek a na Dukle se může slavit. Nejen vítězství, ale ředitel Dukly Liberec má narozeniny a tak oslavy padesátin mohou začít – gratulujeme. 3:0 Detail
12. kolo Zlín VK Dukla Liberec 15.12.2018 0:3 Detail
11. kolo Benátky nad Jizerou VK Dukla Liberec 8.12.2018 0:3 Detail
10. kolo VK Dukla Liberec Odolena Voda 1.12.2018 Z Dukly se letos pomalu stává tiebreakový tým. Dobře rozehraná utkání již 4x ztratili ve zkrácené hře. Pouze 1x zvítězili v Ostravě a aktuálně je Dukla na až čtvrtém místě, když nebudeme počítat předehrávku Brna. To AERO v loňském ročníku zachraňovalo nejvyšší soutěž až v baráži, ale letos hraje daleko lépe, a dokonce bylo po 5. kole na pěkném 8. místě. Přesto Dukla pro dnešní utkání byla jasným favoritem. Dukla nakonec dokázala zvítězit 3:1 na sety a udržet se v silné čtyřce. Neměla to ale dnes vůbec jednoduché. Hosté bojovali o každý míč a nebýt šťastné koncovky ve čtvrtém setu pro domácí, mohlo utkání skončit i výhrou pro hosty. 3:1 Detail
9. kolo České Budějovice VK Dukla Liberec 24.11.2018 3:2 Detail
8. kolo VK Dukla Liberec Kladno 17.11.2018 V 8. kole naší nejvyšší soutěže na Duklu zavítal další velmi silný celek - Kladno Volejbal cz, který v loňském ročníku právě Duklu vyřadil v boji o finále. Nakonec získal stříbrné medaile, když se ve finále zranil kladenský nejproduktivnější hráč David Konečný. I dnes v celku Kladna chybí, protože jeho vystoupení za Kladno bylo v minulém kole poslední (přestup do Spojených arabských emirátů). Po angažmá v zahraničí Kladno rychle opustil, a tak trenér hostí Milan Fortuník musel pro dnešní utkání improvizovat se sestavou. To Dukla naopak posílila. Vedení klubu sehnalo posilu na pozici přijímajícího smečaře až ze Slovinska. Andrej Grut by měl posílit liberecký útok. Jeho příchod vybičoval k výbornému výkonu proti Příbrami Petra Šulistu, který se v minulém kole dostal dokonce do sestavy kola. Velmi dramatické a nekonečně dlouhé utkání nakonec ve zkrácené hře pro sebe uhráli kladenští volejbalisté a do tabulky si připsali dva body. Domácím nakonec zůstal pouhý bod. Jenom škoda posledního míče. Zda míč dopadl přesně na čáru kladenské poloviny ze smečovaného podání Honzy Štokra, to už se nikdo nedoví. Bohužel na utkání nebylo jestřábí oko a rozhodčí po dvou hodinách čisté hry rozhodli, tak jak rozhodli. 2:3 Detail
7. kolo Příbram VK Dukla Liberec 10.11.2018 0:3 Detail
6. kolo VK Dukla Liberec Ústí nad Labem 3.11.2018 Na Duklu dnes přijelo Ústí nad Labem, které je v letošním ročníku UNIQA extraligy mužů velkým překvapením. Po pěti kolech je na velmi krásném druhém místě naší nejvyšší soutěže. V posledních letech jsme byli zvyklí Ústí vídat na dně tabulky, ale letos svěřenci Jakuba Salona hrají jako za dávných časů, kdy získávali tituly jako na běžícím páse. To Dukla je na tom letos nečekaně obráceně a chce-li se udržet v kontaktu s čelem tabulky, musela dnes naplno bodovat. To se jí nakonec podařilo, ale neměla to vůbec lehké. Dukla využila domácího prostředí a za podpory fantastického publika nakonec vítězí 3:1 na sety a na Ústí se dotahuje na dva body. 3:1 Detail
5. kolo VK Dukla Liberec VK Karlovarsko, z.s. 27.10.2018 Dnešní soupeř z Karlových Varů přijíždí na Duklu v roli favorita s lepším sazkovým kurzem, přesto domácí volejbalisté se úřadujícího mistra ČR nezalekli a po výborném výkonu dokázali před výborným publikem získat dva mečboly ve čtvrtém setu za stavu 24:22. Ale na zdárné zakončení utkání to nestačilo. Hosté mečboly odvrátili a v tiebreaku Dukla podlehla po velmi vyhrocené koncovce. Karlovarsko i po pátém kole neokusilo hořkost porážky, ale v Liberci mělo namále. 2:3 Detail
4. kolo Brno VK Dukla Liberec 20.10.2018 3:0 Detail
3. kolo VK Dukla Liberec Praha 13.10.2018 K druhému utkání na domácí palubovce dnes nastupovala Dukla s jasným cílem – naplno bodovat a napravit si ztrátu jednoho bodu z Ostravy. Od prvních míčů bylo patrné, že Pražané to nebudou v Liberci mít jednoduché. První dva sety jednoznačně prohráli, potom ale přišel nečekaný obrat utkání. Zda to udělala změna nahrávače v celku Pražanů nebo takový menší kolaps Dukly, to už nám nikdo nepoví, ale výsledkem byla nečekaná prohra Dukly na domácí palubovce 2:3 na sety. 2:3 (25:18,25:17,26:28,23:25,11:15) Detail
2. kolo Ostrava VK Dukla Liberec 6.10.2018 2:3 Detail
1. kolo VK Dukla Liberec Volejbalový sportovní klub Zlín, z.s. 1.10.2018 3:0 Detail